O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště

Smysluplná náplň vašeho času vás posunuje blíž ke spokojenosti. Centrum Akropolis nabízí vzdělávací, volnočasové a dobrovolnické aktivity. Propojuje generace a podporuje setkávání.

Našim cílem je již 10 let podpora fungující rodiny na Uherskohradišťsku v duchu našeho hesla

VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME - BAVÍME

Soustředíme se na posilování rodiny a rozvoj rodičovských kompetencí. Začínáme u nejmenších dětí, kde díky službám miniškolky Rolnička, určené dětem od 1,5 roku do zahájení povinné školní docházky, podporujeme snazší slaďování pracovního a rodinného života rodičů. Dále nabízíme pestré volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež, dospělé a seniory. 

Jsme také dobrovolnickým centrem a každý rok k nám přijíždějí nezištně pracovat mladí z celé Evropské Unie.

V poslední době se soustředíme na práci s dětmi se specifickými potřebami (ADHD, poruchy učení, poruchy autistického spektra). Rozvíjíme smyslové vnímání a usnadňujeme začlenění dětí do kolektivu díky multisenzorickým místnostem Snoezelen.


Hamadová Ivana

Hamadová Ivana

Pracuji jako mediátorka rodinných a sousedských sporů pod hlavičkou Modré linky v Brně a také samostatně v Uherském Hradišti. Mediací se zabývám intenzivně od roku 2018 poté, co jsem absolvovala ucelený výcvik mediace u Asociace Mediátorů ČR a dvouletý trénink řešení konfliktů v krizových situacích formou Nenásilné komunikace. 

Ve svých předchozích zaměstnáních jsem získala zkušenosti s prací s lidmi při koordinování týmu pracovníků a v roli, kdy jsem pomáhala mladým vědcům v jejich kariérním rozvoji. Práce s lidmi na cestě za jejich rozvojem a navádění k efektivní domluvě mne oslovili natolik, že jsem chtěla tyto oblasti poznat lépe a být v nich dobrým průvodcem. Mediace pro mne byla jednoznačná volba, protože pomáhá lidem najít cestu zpět z pomyslné mlhy, která je v době konfliktu pohltí a omezí jejich schopnost domluvit se. 

Působím také aktivně jako lektorka kurzů komunikace v konfliktu, kde nabízím lidem možnost naučit se, jak se spolu domlouvat pokojně a řešit konflikty v jejich zrodu, namísto aby je nechali dojít až do vyhrocených hádek a rozvodů.

Jsem zakládající členkou mediačního spolku Montis Brno.

Vystudovala jsem Vysokou školu Ekonomickou v Praze, kde jsem získala rozsáhlý přehled v oblasti mezinárodních vztahů, práva a obchodu.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz