Poradenství v Akropolis

Vážení zájemci o poradenství,

v centru Akropolis můžete využít dotovaných, částečně zpoplatněných poradenských služeb. Spolupracujeme s odborníky primárně z řad psychologů, terapeutů, speciálních pedagogů a sociálních pracovníků. Naši pracovníci poraden spolu kooperují, je možné kombinovat různé poradenské služby (individuální, párové, rodinné). Forma, intenzita a délka spolupráce se odvíjí od vašich individuálních potřeb a našich možností.

Jsme si vědomi, že dnešní rodiny i jednotlivci se díky enormnímu vytížení a společenským nárokům nacházejí často ve složitých situacích. Proto je pro nás zásadní vytvořit bezpečné prostředí pro řešení rozmanitých životních situací a pomoci nalézt potřebnou rovnováhu a podporu ve zvládání rodičovské, dětské, partnerské, pracovní a jiné životní role.

Klademe hlavní důraz na prevenci a včasnou poradenskou / terapeutickou podporu. Včasným ošetřením zátěžových situací, lze předcházet nejen prohlubování problémů a konfliktů, ale i rozpadům vztahů, ztrátě důvěry, bezpečí apod.

Máte dvě možnosti, jak se přihlásit do poradenství:

  1. Sami si zvolíte typ poradenství. V menu PORADENSTVÍ (zobrazení na PC lišta vlevo, v mobilu rolujte až dolů pod text) si vyhledejte typ poradny a odborníka, který se zabývá oblastí Vaší aktuální potřeby (odkaz ZDE). Pokud kliknete na jméno odborníka, uvidíte jeho „medailonek“, kde se dozvíte více o jeho praxi, vzdělání a přístupu. Vyplňte nejprve přihlášku (při zadávání ověřte prosím správný tvar Vašeho emailu) a nejpozději do dvou pracovních dnů obdržíte odpověď.
  2. Na základě konzultace s naším sociálním pracovníkem si zvolíte typ poradenství. Kontaktujte Mgr. Božena Horáková: +420 608 851 095, bozena.horakova@akropolis-uh.cz. Připravte si prosím stručný popis Vaší potřeby.

Podmínky využívání poradenských služeb:

  • Věnujte prosím pozornost sekci Ceník. Máme vícezdrojové financování, dotované a částečně zpoplatněné poradenské služby. Prvních deset odborných konzultací (50-60 minut) je zpoplatněno částkou 300 Kč / konzultace. Od paté konzultace je částka navýšena viz ceník.
  • Způsob úhrady převodem 2501077152/2010 a do poznámky k platbě uveďte poradenství / přijímení klienta.
  • Po odeslání přihlášky se Vám poradenský pracovník ozve na email nebo telefonicky a domluvíte si termín prvního setkání.  
  • Během první konzultace budete požádáni o vyplnění krátkého osobního dotazníku. Tímto nám pomůžete obhájit a získat prostředky na podporu cenově zvýhodněného poradenství pro Vás. Dále Vám na první konzultaci vybraný odborník předá SMLOUVU O ZAPOJENÍ KLIENTA DO PROJEKTŮ. Zde jsou Vaše základní osobní údaje, obsah nabízených služeb, GDPR apod. U speciálních služeb uzavíráte společně s odborníkem DOHODU O MEDIACI anebo DOHODU O ASISTOVANÉM KONTAKTU.


Poradenství finančně podporuje MPSV v těchto projektech:

Preventivní aktivity na podporu rodiny, partnerství a rodičovství: 

  • Podpora nejen ohrožených rodin na Uherskohradišťsku
  • Rodiny na hraně

Podpora práce s dětmi a rodinami v oblasti SPOD:

  • Pomoc rodinám ohroženým domácím násilím a rodinnými spory 

Poradenství finančně podporuje MZ v projektech:

  • Je normální bý sám sebou

Všechny naše programy pro rodiny s dětmi v plné jejich šíři a variacích podporují Město Uherské Hradiště a Město Uherský Brod. Bez této významné finanční pomoci bychom nebyli schopni nabízet rodinám vysokou odbornost a komplexnost služeb.