Zdravé cvičení pro děti 1. stupně s Eliškou

děti 7- 10 let


Cvičení je určeno pro mladší děti 1.stupně ZŠ, u nichž rodiče potřebují zařadit pravidelné cvičení jako kompenzaci převažujícího sedavého nastavení těla.

Je určeno pro děti s vadným držením těla (se sklonem ke skolióze), se zkrácenými svaly nohou, zad, se slabým břišním svalstvem, plochýma nohama a podobně. Cvičení má být jako doplněk pro děti, které jsou v péči fyzioterapeuta, ale fyzioterapii nenahrazuje. Cvičení by mohlo dobře posloužit i dětem, které jsou ve svém pohybu významně jednostranně zaměřené. Cvičení bude obsahovat prvky jógy, rehabilitačních cviků, dechová cvičení.

Během cvičení nebudeme provádět žádné složité gymnastické prvky, ale na kotoul, most a stojku (s dopomocí) také přijde řada. Občas budeme cvičit i ve dvojici, nikoho však k tomuto nutit nebudu.

Dětem, které hůře cvičení pochopí, se budu snažit být nápomocná, budu je tedy ke správnému provedení cviku či pozce navádět. Proto bude maximální kapacita skupiny 8-10 dětí. Bude prostor na individuální korekce. Někdy využijeme i pomůcky (bloky, overbally, gymnastické míče, popruhy aj).

K zařazení dítěte do skupiny bude potřeba vyjádření rodiče, že může dítě takto cvičit, a v případě nějakého omezení je potřeba o popsání problému, který dítko omezuje v pohybu, případně vyjádření lékaře, že dítě může cvičit a s jakými omezeními.

KDY A KDE ??


  • Čtvrtek -15:30-16:30 hod. v BÍLÉ SNOEZELEN


CO BUDETE POTŘEBOVAT??

  • podložku
  • pohodlné oblečení
  • ručník k vypodložení hlavy
  • cvičení bude naboso či v neklouzavých ponožkách
  • pití



V době podzimních, pololetních, jarních, velikonočních, letních a zimních prázdnin a státních svátků se kurz nekoná, lekce v těchto termínech nejsou započítávány do kurzovného.  V případě nemoci lektorky jsou hodiny nahrazeny.


Platbu za tuto aktivitu můžete uhradit na účet Akropolis: Fio banka, a. s. Uherské Hradiště, č. ú. 2501077152/2010  a do poznámky uveďte prosím za koho a za co platíte!


Kroužek se kvůli nízkému zájmu ruší

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny