Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba v centru AKROPOLIS v Uherském Hradišti


Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších.

Evropská dobrovolná služba je hrazena z prostředků Evropské Unie v rámci programu Erasmus+ a je pro dobrovolníky zdarma.  Je jim hrazena cesta na EDS a z EDS, kapesné, stravné, zajištěno ubytování.

Centrum AKROPOLIS je akreditovanou hostitelskou i vysílající organizací pro Evropskou dobrovolnou službu.
Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem zapojit se individuálně nebo ve skupinách do dobrovolnických projektů konaných v zemích EU a v partnerských zemích. Projekty v délce 2 až 12 měsíců jsou zaměřeny na kulturu, děti a mládež, sport, sociální péči, umění, ekologii...

Dobrovolníkem se může stát každý mladý člověk ve věku 18 až 30 let, který má trvalé bydliště v ČR, v jiné zemi programu nebo v partnerské zemi.

Jak se stát EVS dobrovolníkem

Chcete-li se stát dobrovolníkem EDS, je potřeba vybrat si českou organizaci, která je akreditována pro vysílání dobrovolníků EDS (tzv. vysílající organizaci). Jejím úkolem je pomoci vám s přípravou na dobrovolnou službu a být s vámi v kontaktu během vašeho pobytu v zahraničí.

Centrum AKROPOLIS v Uherském Hradišti je akreditovanou vysílající organizací, takže pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se chtít s Vámi sejít a domluvit podrobnosti a další postup.

V databázi http://ec.europa.eu pak také vyhledejte zahraniční hostitelskou organizaci, ve které chcete Evropskou dobrovolnou službu vykonávat. V databázi můžete vyhledávat podle země nebo tématu, v tomto případě Type of accreditation: Hosting organisation.

Dobře si rozmyslete typ činnosti, kterému se chcete během EDS věnovat a pokuste se podle něj vyhledat vhodnou hostitelskou organizaci. Na EDS strávíte až jeden rok a je důležité, abyste vykonával/a činnost, která vás bude bavit.

Máte-li už jasno, zašlete hostitelské organizaci na kontaktní e-mail svůj životopis a motivační dopis (na něm si dejte obzvlášť záležet, protože podle něj si organizace dobrovolníka vybírá), popř. do organizace přímo zavolejte.

Během celé přípravy jsme s Vámi v kontaktu, takže jakmile získáte kladnou odpověď od hostitelské organizace, kontaktujeme ji a připravíme společně projekt. Pak už čekáme na schválení příslušnou Národní agenturou.

Mnoho užitečných informací můžete získat také na webu Mládeže v akci

Pokud Vás Evropská dobrovolná služba zaujala kontaktujte nás a domluvíme si osobní schůzku. Budeme se těšit!

Jak se žije Evropským dobrovolníkům u nás a jaké jsou další možnosti pro Vás si můžete přečíst i zde: http://akropolis-uh.webs.com

Akce je podpořena: Erasmus+

L

 s.

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz