Evropská dobrovolná služba

Evropská dobrovolná služba v centru AKROPOLIS v Uherském Hradišti


Jak se stát EVS dobrovolníkem

Chcete-li se stát dobrovolníkem EDS, je potřeba vybrat si českou organizaci, která je akreditována pro vysílání dobrovolníků EDS (tzv. vysílající organizaci). Jejím úkolem je pomoci vám s přípravou na dobrovolnou službu a být s vámi v kontaktu během vašeho pobytu v zahraničí.

Centrum AKROPOLIS v Uherském Hradišti je akreditovanou vysílající organizací, takže pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se chtít s Vámi sejít a domluvit podrobnosti a další postup.

V databázi http://ec.europa.eu pak také vyhledejte zahraniční hostitelskou organizaci, ve které chcete Evropskou dobrovolnou službu vykonávat. V databázi můžete vyhledávat podle země nebo tématu, v tomto případě Type of accreditation: Hosting organisation.

Dobře si rozmyslete typ činnosti, kterému se chcete během EDS věnovat a pokuste se podle něj vyhledat vhodnou hostitelskou organizaci. Na EDS strávíte až jeden rok a je důležité, abyste vykonával/a činnost, která vás bude bavit.

Máte-li už jasno, zašlete hostitelské organizaci na kontaktní e-mail svůj životopis a motivační dopis (na něm si dejte obzvlášť záležet, protože podle něj si organizace dobrovolníka vybírá), popř. do organizace přímo zavolejte.

Během celé přípravy jsme s Vámi v kontaktu, takže jakmile získáte kladnou odpověď od hostitelské organizace, kontaktujeme ji a připravíme společně projekt. Pak už čekáme na schválení příslušnou Národní agenturou.

Mnoho užitečných informací můžete získat také na webu Mládeže v akci

Pokud Vás Evropská dobrovolná služba zaujala kontaktujte nás a domluvíme si osobní schůzku. Budeme se těšit!

Kontakt:

tel: Jitka Janíková 776 837 038, mail: evs@akropolis-uh.cz


 

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz