Mediace

Mediace se rovná dohoda.


Mediace je hledání možností, jak lidem ukázat cestu v jejich mnohdy tíživé situaci. Když jsou v konfliktu rodiče dětí, vždy platí, že „spálené mosty, bude třeba znovu společně postavit.“ A přesně to na mediaci děláme – hledáme cestu, jak krokem směrem k sobě najít společnou řeč a dohodnout se na všem dle představ obou zúčastněných. Mediace má svá striktní pravidla, trvá přibližně 3 hodiny, mediátor je neutrální, nestranný, má povinnost mlčenlivosti a zajišťuje bezpečný prostor pro všechny zúčastněné. V úvodní části mediátor popíše rodičům, partnerům co je to mediace a jak bude probíhat. Strany mají prostor pro vyjádření svých potřeb a zájmů a společně postupně nalézají dohodu. Témata vyplývají z potřeb účastníků například „Jak bude vypadat péče o děti, výše výživného, bydlení, návštěvy u prarodičů“ a podobně.

Partneři se mohou rozejít, je ale dobré nezapomínat, že rodiči zůstávají navždy. Mediace je nástroj, který Vám může pomoci soustředit se na potřeby dětí a odpoutat se od bolestí a křivd z rozchodu.

Forma, intenzita a délka spolupráce se odvíjí od individuálních potřeb klientů. Cílem je zorientovat se v probíhající situaci, změnách, nalezení konkrétních způsobů řešení vedoucích k cíli, kterým je obvykle znovunalezení rovnováhy, úleva, bezpečný prostor pro sdílení a otevřenou komunikaci.

V rámci projektu spolupracuji s pracovníky  OSPOD ze Zlínského kraje. V první fázi proběhne edukační schůzka z pracovníkem OSPOD a po vyjádření zájmu klienta  o podporu mediátora. Poté se přes přihlášku domluví první konzultace s mediátorkou. 

JAK NÁS MŮŽETE KONTAKTOVAT?

vyplněním přihlášky níže - my Vás budeme kontaktovat


V současnosti můžeme poradnu otevřít a Vy navštěvovat za těchto podmínek:

Ke Covid - 19 prosíme o doložení jedné z těchto variant potvrzení:

  1. PCR test starý max. 7 dní, nebo
  2. Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů, nebo
  3. Antigenní test - Nově bude od 1. 9. 2021 platit pro účastníky pravidelných aktivit v neměnném kolektivu, že negativní výsledek antigenního testu pouze pro účely těchto aktivit má platnost 7 dní a splnění této podmínky je organizátorem takové pravidelné akce kontrolováno jedenkrát za 7 dní, nebo
  4. 14 dnů po druhé dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)„Aktivita je podpořena ze státního rozpočtu v oblasti podpory rodiny pro rok 2021. Dotační program Rodina - Podpora práce s rodinami v oblasti SPOD."  

Děkujeme za finanční podporu městům Uherské Hradiště a Uherský Brod.


Téma: řešení konfliktů,dohoda, dohody, nalezení společné dohody, společná řeč, porozumění rodičů/partnerů

Vypsané termíny

Mediace
termín:
03.01.2021 - 31.12.2021
cena pro SČ:
zdarma
cena běžná:
zdarma
frekvence:
každý den
číslo účtu vaší platby:
2501077152/2010
  • V případě zájmu o mediaci, prosím vyplňte přihlášku. Na jejím základě Vám pracovnice/k zavolá a domluví si s Vámi první termín konzultace.

 

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz