Mediace

Mediace se rovná dohoda.


Mediace je hledání možností, jak lidem ukázat cestu v jejich mnohdy tíživé situaci. Když jsou v konfliktu rodiče dětí, vždy platí, že „spálené mosty, bude třeba znovu společně postavit.“ A přesně to na mediaci děláme – hledáme cestu, jak krokem směrem k sobě najít společnou řeč a dohodnout se na všem dle představ obou zúčastněných. Mediace má svá striktní pravidla, trvá přibližně 3 hodiny, mediátor je neutrální, nestranný, má povinnost mlčenlivosti a zajišťuje bezpečný prostor pro všechny zúčastněné. V úvodní části mediátor popíše rodičům, partnerům co je to mediace a jak bude probíhat. Strany mají prostor pro vyjádření svých potřeb a zájmů a společně postupně nalézají dohodu. Témata vyplývají z potřeb účastníků například „Jak bude vypadat péče o děti, výše výživného, bydlení, návštěvy u prarodičů“ a podobně.

Partneři se mohou rozejít, je ale dobré nezapomínat, že rodiči zůstávají navždy. Mediace je nástroj, který Vám může pomoci soustředit se na potřeby dětí a odpoutat se od bolestí a křivd z rozchodu.

Forma, intenzita a délka spolupráce se odvíjí od individuálních potřeb klientů. Cílem je zorientovat se v probíhající situaci, změnách, nalezení konkrétních způsobů řešení vedoucích k cíli, kterým je obvykle znovunalezení rovnováhy, úleva, bezpečný prostor pro sdílení a otevřenou komunikaci.

V rámci projektu spolupracuji s pracovníky  OSPOD ze Zlínského kraje. V první fázi proběhne edukační schůzka z pracovníkem OSPOD a po vyjádření zájmu klienta  o podporu mediátora. Poté se přes přihlášku domluví první konzultace s mediátorkou. 

JAK NÁS MŮŽETE KONTAKTOVAT?

Pouze vyplněním přihlášky níže - my se Vám ozveme zpět nejpozději do dvou pracovních dnů.

Před první konzultací Vás prosíme o následující dva kroky:

1) Seznámení se se Smlouvou o vstupu do projektu - ZDE. Smlouva Vás nezavazuje po první konzultaci pokračovat. Podpis smlouvy probíhá osobně na prvním setkání.

2) Vyplnění on-line dotazníku. Zabere cca 1-2 minuty Vašeho času. 

DOTAZNÍK PRO DĚTI

DOTAZNÍK PRO MLADISTVÉ A DOSPĚLÉ

Děkujeme, tým Akropolis.„Aktivita je podpořena ze státního rozpočtu v oblasti podpory rodiny pro rok 2022. Dotační program Rodina - Podpora práce s rodinami v oblasti SPOD."  

Děkujeme za finanční podporu městům Uherské Hradiště a Uherský Brod.


Téma: řešení konfliktů,dohoda, dohody, nalezení společné dohody, společná řeč, porozumění rodičů/partnerů

Vypsané termíny

Mediace
termín:
03.01.2022 - 29.12.2022
cena pro SČ:
10 setkání zdarma
cena běžná:
10 setkání zdarma
frekvence:
dle předchozí dohody
číslo účtu vaší platby:
2501077152/2010
  • Mediace je podpořena z různých projektů (MPSV, MZ, město Uherské Hradiště a Uherský Brod) a je pro klienty bezplatná do vyčerpání určitého limitu (podrobnější informace v sekci CENÍK). Prosíme Vás o vyplnění vstupního dotazníku, který je umístěn výše. Vyplněním dotazníku nám pomáháte zajistit kvalitu našich služeb a finanční podporu i pro další rok bezplatného poradenství.
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz