Profily lektorů

Ježek Martin

Ježek Martin

Jsem právník, ale ne takový, jaké si zřejmě běžně představujete. Nemluvím složitě a už vůbec ne spisovně, zásadně necituji paragrafy a nemám rád obleky. Většinu své profesní kariéry jsem se snažil pomáhat lidem a v posledních letech především rodinám s dětmi, ohroženým nejrůznějšími vlivy a faktory. Ve velmi nešťastných, mnohdy vyhrocených a obtížně řešitelných situacích. Jinak řečeno, jsem právní specialista na krizové situace rodin a dětí.

Nezajímá mne však pouze právo. Snažím se získávat znalosti z oblasti sociální práce, psychologie, psychiatrie i pedagogiky a mám podrobný přehled o zdravotním, sociálním a školském systému. A jsem i kouč. Své klienty se snažím provádět na cestě jejich sebepoznávání a překonávání nejrůznějších překážek. Koučink mě baví a naplňuje mnohem více, než úmorné právní kličkování, a přirostl mi k srdci.

Možná proto, že jsem netypický právník a k tomu kouč jsem prošel výcvikem v mediaci, která mne hned zaujala. Vím, jak dlouhé, náročné a nákladné mohou být spory rodičů o děti, o majetek, o křivdy a nespravedlnosti, které si s sebou z partnerství nesou. Mám velmi přesnou představu o soudních řízeních, které takové spory provázejí. A moc dobře vím, že tyto spory nekončí spokojeností většinou ani jedné ze stran. Natož potom dětí, o které v nich jde. Proto mne mediace velmi oslovila. Svým přístupem, svojí jednoduchostí a efektivností. A jako koučovi se mi moc líbí, že nabízí rodičům mít výsledek jen a pouze ve svých rukách. Jaká to příležitost! Zkusíte se jí společně se mnou chopit?


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis