O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Přikrylová Romana

Přikrylová Romana

Ahoj všichni,

jmenuji se Romana, jsem učitelka, učím celý život a pořád mě to moc baví. Mám spoustu zkušeností s výukou jazyka anglického, španělského a hudební výchovy. Angličtinu jsem učila v mateřské škole, základní, střední, vysoké i dospěláky. Mně nejbližší věková kategorie jsou teenageři, ale každá věková kategorie je něčím zajímavá a vyžaduje jiný přístup. Jsem kreativní, ráda vymýšlím nové způsoby, jak motivovat děti, aby jazykům zbožňovaly tak moc, jako já: anglické písničky, vtipné scénky, španělské recepty, dramatické workshopy, cizojazyčné board games…prostě škola hrou.

Kromě státní zkoušky z angličtiny a hudební výchovy mám také jazykové zkoušky DELE ze španělštiny a státní zkoušku ze speciální pedagogiky. Absolvovala jsem spoustu kurzů, školení a motivačních setkání, rovněž jsem byla vedoucí tábora, průvodkyní na hradě, au pair, zdravotník…jednoduše mám ráda pestrost.

V osobním životě mě těší zvířata (mám 2 kočky a pejska), muzika (hraji na kytaru a na klavír), sporty (i když na to nevypadám), příroda (pořád někde s dcerami běháme), cestování (mám na starosti zahraniční projekty), tanec (hlavně flamenco), filmy a knížky (ulítávám do nádherných paralelních světů pomocí příběhů, které mě inspirují a obohacují).

Pokud máte podobné zájmy jako já, určitě se potkáme!

Adiós! See you soon!


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis