O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Valenta Jan

Valenta Jan

Ahoj, jmenuji se Jan! 
 
Po gymnaziálních studiích jsem tíhnul k pedagogice a práci s lidmi. Jasným pokračováním byl pro mě obor učitelství, který jsem absolvoval na Ostravské univerzitě v rámci bakalářského i magisterského studia. Během praxí jsem se zaměřoval na práci s dětmi školních i gymnaziálních let. Mým koníčkem je příroda, ke které tíhne mé srdce, jak oborem, tak duší. Přírodopis se stal mou vášní a jelikož jsem vědec i poeta v jedné osobě, nedokázal jsem opustit ani svůj druhý koníček, jímž je český jazyk. Krásy českého jazyka mě naplňují jistou blažeností a dodávají klid mému filosofickému já. 
Práce s dětmi mě rozvíjí, naplňuje a jejich každodenní pohledy mi dodávají klid na duši.
 
Miluji přírodu a dobrou společnost! Jsem vášnivým cyklistou a ve svém volném čase rozvíjím své dovednosti, chodím po krajinách a objevuji krásy přírody.
Rád si něco přečtu, zahraji deskovou hru nebo jen tak posedím s přáteli, kteří o mé osobě říkají, že je velmi hodná a obětavá. 

Aktivity lektora v rámci centra Akropolis