O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Zlámalová Zuzana

Zlámalová Zuzana

Snažím se žít s respektem k druhým a k přírodě. Nebrat svůj život automaticky, učit se napříč životem. Nebrat chybu jako selhání, ale jako informaci. 

Ráda cestuji a poznávám lidi z různých kultur. Chodím po horách a někdy tam i přespávám. 

Dávám průchod své kreativitě: hudbou, nebo třeba vyšíváním. Mám ráda západ slunce i jeho úsvit. Uklidňuje mě zvuk hor a lesa, bubnování a vůně deště. Bez bzukotu hmyzu si neumím představit rozkvetlou louku. Mám ráda umění a hudbu, zrcadlící obdivuhodnou lidskou tvořivost.

 

Když jsem studovala psychologii, často jsem o sobě pochybovala. Jestli dokážu být dostatečně odvážná, silná a vytrvat v tom, čemu věřím. A zda dokážu trpělivě a s klidem čelit nejistotě nebo důvěřovat neovlivnitelnému.

 

Dobře vím, jak je někdy těžké najít odvahu a opustit hranice bezpečné zóny. Vstoupit do neznáma a najít své nové místo. Vzdát se toho, co člověku už neprospívá. Sebrat sílu, a nevyčerpat se. Zůstat přitom lidský. 

 

Vím, že problémy někdy trvají déle, než by člověk chtěl. A tehdy je dobré, nezůstat v tom sám.

 


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

 

Soubor PDF: není dostupný

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz