O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Mahdalová Kristýna

Mahdalová Kristýna

Práce s dospělými, práce s dětmi? Žádná hračka, ale přesto obrovské potěšení z úspěchu druhých.

Už v dětství jsem si doma hrála na paní učitelku. Organizování, vystupování a komunikace mi nebyli nikdy cizí. Hlídání dětí? Ať už z rodiny nebo příbuzných, můj zájem byl vždy velký.

Volba střední školy byla náročná. I přesto, jak moc jsem se chtěla stát paní učitelkou, jsem šla studovat Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii v Uherském Brodě obor Přírodovědné lyceum. Zůstala jsem v rodném městě za účelem trénování dětí v aerobiku v klubu 1.AC UB, kde jsem působila jako trenérka i závodnice. Největší motivace byla předávat všechny své zkušenosti dál svým svěřenkyním a být pyšná trenérka.

V Akropolis jsem je ocitla v roce 2017 pouze jako lektorka aerobiku. Později mi byla nabídnuta práce v Miniškolce jako pečující osoba. Neváhala jsem a doplnila si potřebné vzdělání k výkonu práce. Mé dětské hraní na paní učitelku se stalo realitou! Postupem času jsem se dále vzdělávala díky různým kurzům, v kterých pokračuji dodnes.

Jsem velmi ráda, že tuhle práci mám. Neskutečně mě baví děti rozvíjet, motivovat je, vymýšlet různé aktivity tak, aby děti byly spokojené a něčemu novému se naučily. I když některé dny jsou náročné, vždy to zachrání dětský smích a nejvíce dětská láska a upřímnost.

Od malička jsem vedená převážně ke sportu. Ať už je to jízda na kole, in-line, lyžování, volejbal – vše je mi hodně blízké, i když aerobik je pro mě vždy na prvním místě. Taktéž nepohrdnu obyčejnou procházkou lesem s pejskem či pořádným výšlapem do hor :-)

Vše dělám tak, abych byla spokojená a šťastná. Jak v práci, tak v osobním životě. Není nad to mít vše, podle svých představ.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Momentálně nejsou žádné dostupné aktivity s tímto lektorem.