O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Zdařilová Monika

Zdařilová Monika

Jmenuji se Monika a jsem mámou syna Olivera. Mám vystudované zdravotnické vzdělání v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář. Od ukončení studia jsem pracovala hlavně u akutního lůžka, nyní na ARU v Uherskohradišťské nemocnici. V roce 2021 se mi narodil syn a řešila jsem problémy s kojením. Měla jsem pocit, že mě často chybí podpora a zkrátka někdo, kdo tomu rozumí. Právě tato zkušenost mě posunula k práci laktační poradkyně. Postupně jsem se vzdělávala a doplňovala informace z dalších kurzů (Lektor masáží dětí a kojenců a praktik pro Bachovy květové esence. Při své práci vše krásně propojuji. Podpora žen po porodu a jejich dětí mi dává velký smysl a chtěla bych se jednou této práci věnovat naplno. Doteď jsem své služby nabízela individuálně, ale díky spolupráci v Akropolisu se budeme moci spolu potkávat v kurzu Masáže dětí a kojenců. Jsem tu pro Vás i pokud budete potřebovat poradit v oblasti kojení.

Budu se na Vás moc těšit.

Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Momentálně nejsou žádné dostupné aktivity s tímto lektorem.