O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Karlová Veronika

Karlová Veronika

 

Jmenuji se Veronika, jsem pohybovou terapeutkou, lektorkou zdravotního cvičení a maminkou dvou dětí.

Jako pohybový terapeut se zaměřuji na těhotné ženy, ženy po porodu, zdravotní cvičení, cvičení dětí, skupinové i individuální lekce zdravotní TV. Setkat se můžeme na kurzech, workshopech nebo individuálních či skupinových cvičení.

V rámci své praxe jsem absolvovala nejrůznější odborné, pohybové a fyzioterapeutické semináře a ve vzdělávání neustále pokračuji – není nad to, když je práce zároveň i koníčkem.

Mou srdcovou záležitostí jsou i lekce body and mind – tanečně založený koncept PortDeBras tm, což je spojení pilates a baletu.

Pohyb by měl být ladný, plynulý, vědomý, přesto funkční a především bez bolesti a omezení.

Pokud necvičím, tak volný čas nejraději trávím v kopcích, v horách. Pohyb a příroda – ideální spojení.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis