O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Székely Elizabeth

Székely Elizabeth

Jsem máma dvou úžasných dětí zároveň také certifikovaná lektorka hormonální jógy a diabetes jógy dle  Dinah Rodrigues, dále jsem certifikována lektorka Iyengar jógy.

Na mou první lekci jógy mě přivedla  máma. Bylo mi 12let. Od té doby je mě jóga provází celým mým životem.  Má své kouzlo, může ji cvičit opravdu kdokoliv, je vždy přínosem. Po čase jsem se stala  instruktorem jógy II.třídy.
Když jsem onkologicky onemocněla, objevila jsem  úžasné cvičení hormonální jógy Dinah Rodrigues. Velmi mi pomohlo, dnes se cítím skvěle a také proto jsem se stala lektorkou pod osobním vedením její zakladatelky Dinah Rodrigues. Mužů tak předávat své zkušenosti dál. Stále se vzdělávám, účastním se seminářů, worshopů.
 

Jógu vnímám jako poslání.
 

Ráda Vás uvítám na svých lekcích. Více o mně najdete na mých stránkách www.jogauh.cz


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz