Zvolte si jógu na míru vašim potřebám

před 7 roky, 30.8.2017 3 lektorky 3 přístupy

Každému vyhovuje něco jiného a každý preferuje jiný typ cvičení. Někdo má rád dynamiku, jiný potřebuje protáhnout nebo má zdravotní komplikace, někdo se potřebuje zklidnit a relaxovat.


Výběr jógy úzce souvisí s učitelem, který ji vede. Jóga je náročné cvičení, protože její praktikování spočívá v zapojení těla i mysli. Klade vysoké nároky na kontinuální vzdělávání lektorů samotných.

V současné době ji v centru Akropolis cvičí tři výborné učitelky. Nabízíme vám stručné shrnutí:

Meditační jóga a jóga pro začátečníky.

Pokud chcete proniknout do tajů jógy, naučit se základnímu i řízenému dechu a dozvědět se více o této filozofii, zvolte průkopnici jógy v Uherském Hradišti - Marii Jordánovou. Paní Marie cvičí jógu už více jak 32 let a je velmi zkušená. Ukáže vám, jak zharmonizovat mysl, emoce a tělo, aby pracovaly s vašim skutečným já. Přihláška.  Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Klidná jóga s Eliškou Gallovou

Při cvičení s ní si budete postupně uvědomovat, co děláte. Její jóga je více o jemném pohybu, kdy Eliška dopodrobna popisuje, co má žena nebo muž dělat. Snaží se přirozeným a nenásilným způsobem klienty dovést do pozic, o kterých ani sami neví, že zvládnou. Klade důraz na porozumění tomu, jak s námi tělo komunikuje, abychom si nevědomými pohyby neubližovali. Učí s tělem zacházet a pracovat.

Její lekce jsou také o odpočinku, relaxaci a soustředění na dech. Přihláška.

Nyní vychází i nový rozhovor s ní, přečíst si ho můžete zde.

Hormonální jóga s Elizabeth Székely

Jóga, která léčí, s paní Elizabeth. Jedná se o hormonální jógovou terapii, tedy přírodní léčbu – sestavu cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy spojené s nízkou hladinou hormonů. Přihláška.

Rozhovor s Elizabeth Székely o probouzení ženského elementu si můžete přečíst zde.