Jóga s Marií Jordánovou

Kurzy jógy v centru AKROPOLIS s Marií Jordánovou, cvičení, relaxace.

Další kurz jógy v centru AKROPOLIS s Marií Jordánovou.

MOTTO: „Jóga je zastavením kolotoče mysli“  Pataňdžálí

Při cvičení jógy vycházíme ze zásad etických principů prvních dvou stupňů Rádžajógy JAMA a NIJAMA (literaturu možno zakoupit v kurzu). Další cvičení, v západním světě nejznámější -  HATHAJÓGA, je souhrnný název pro 3. a 4. stupeň Rádžajógy - ÁSANA (fyzické cvičení, speciální pozice) a PRÁNAJÁMA (řízený dech, jehož základem je tzv. plný jógový dech). Ásanám předchází přípravná cvičení. Zároveň budeme uplatňovat techniky PRATJÁHÁRY (výuka z minulého kurzu), pomocí nichž zkvalitňujeme relaxaci a dosahujeme hlubokého vhledu do sebe sama, na fyzické, duševní a duchovní úrovni. JÓGANIDRÁ, nejhlubší možná relaxace bude součástí obou dalších kurzů.

RÁDŽAJÓGA  nebo-li královská cesta  představuje metodu, jak se stát pánem sebe sama, jak ovládnout své tělo, mysl i smysly. Podle jógové metodiky, sepsané v knize Jógasútra Pataňdžálího. Jedná se o první písemný dokument o józe (odhad stáří cca 1. tisíciletí př.Kristem).  Nejstarší archeologické nálezy datují jógu až 3700 let př.Kr.

Tento kurz navazuje na kurz předchozí – výuka technik a jejich praktikování - pratjáháry . Je určen pro zájemce, kteří absolvovali minimálně základní kurz pro začátečníky.


Marie Jordánová,                                                                                                                                učitelka jógy standardní kvalifikace

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz