Prostředí snoezelen

Snoezelen v Akropolis v Uherském Hradišti.


Chodba a malý vestibul
Spojovací chodba s prostorem, která volně navazuje na místnosti Snoezelen se postupně dolaďuje a dovybavuje světelnými efekty, optickými malbami a hmatovými panely. Plynule přechází do klidové části, která je laděna do černobíla, kde můžete posedět při čekání na své děti, nebo si jen tak vypít kávu a zpříjemnit si čekání na pobyt ve Snoezelen.

Bílá Snoezelen
Místnost je rozdělena na tři části - vzdělávací, relaxační a aktivní, které jsou od sebe odděleny bílými šifónovými závěsy..
  • vzdělávací část - prostor je vybaven stoly a židlemi (vše v bílé barvě), dataprojektorem se stahovatelným plátnem, stereo přehrávačem, kde v každém rohu místnosti jsou reproduktory, kde je možné si regulovat muziku podle potřeby.
  • relaxační část - zařízení v ní je zaměřeno na rozvoj hmatového, čichového, sluchového, zrakového vnímání a vestibulárního systému. Bílá "snoe" je využívána zejména na volné a pohodové aktivity, relaxaci, aromaterapii a masáže. Najdete zde bublinkový válec, měkké molitanové podložky - matrace, optická vlákna, pomůcky na stimulaci zraku, světelné efekty, zrcadla a projektory, pomůcky na stimulaci hmatu a čichu, množství interaktivních panelů poskytujících zrakovou a sluchovou stimulaci.
  • aktivní část - prostor je vybaven bazénkem s kuličkami, olejovou lampou, ultrafialovými zářivkami, malými dětskými stolky se židličkami, magnetickou tabulí, vaničkami (na vodní hrátky). Postupně bude doplněna o molitanovou skluzavku a schodky.


Interaktivní měkká snoezelen

Měkká hravá místnost nabízí bezpečné místo na hraní. Motivuje a stimuluje dítě / klienta k aktivitě. Slouží na rozvoj zraku, hmatu, sluchu, vestibulárního a proprioreceptívneho systému.

Zařízení v místnosti je převážně měkké vybavení, které umožňuje lezení a kutálení. Měkké hravé prostředí je velmi prospěšné a využíváno pro uvolnění napětí u dětí. Prostředí nabízí bezpečné prostředí, kde hyperaktivní dítě může vybít svou energii. Místnost je využívána na stimulaci smyslů, interakci, skupinové relaxace nebo jiné použití. Vždy závisí na individuálních potřebách klienta.

Tmavá / černá snoezelen

Tmavá místnost s černým stropem, stěnami a podlahou vytváří obrovský černý základ, na kterém se promítat obrázky s maximálním rozlišením a za minimálního vizuálního rozptýlení. Místnost se používá hlavně na vizuální stimulaci, jak oftalmologickou (oční) i kortikální (kůrovou). Vybavena je černou molitanovou sedací soupravou, zrcadly, stropními světýlky, reflektory, bublinkovým válcem, pery se světelným paprskem (baterky).

Přijďte se k nám podívat!

Snoezelen v centru AKROPOLIS

Přímý odkaz na video ze serveru YouTube: Snoezelen v centru AKROPOLIS.

Přímý odkaz na video ze serveru YouTube: Prezentace snoezelen v centru Akropolis.

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny