Profily lektorů

Zbožínková Markéta

Zbožínková Markéta

Jmenuji se Markéta a moje životní motto je:

‚, Je normální, být jiný.‘‘

Když jsem si vybírala střední školu, chtěla jsem být paní učitelka ve školce. Během studia jsme měli praxi i u dětí a mládeže s různými tipy postižení a já se v tom našla. Mou srdcovou záležitostí jsou lidé s mentálním postižením a také lidé s autismem a ADHD. Při výběru vysoké školy jsem už měla jasno a šla rovnou studovat speciální pedagogiku na Ostravské Univerzitě v Ostravě. Práce s lidmi, a hlavně s dětmi s postižením mě opravdu naplňuje. Na lidech s autismem nebo mentálním postižením se mi nejvíce líbí autenticita a to jaké jsou čisté duše. Jejich svět je upřímný a opravdový.

Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve speciální třídě běžné Mateřské školy zřízenou pro děti převážně s autismem a ADHD. Ve školce jsem vedla rodičovský klubík a pracovala jsem také se sociálně znevýhodněnými rodinami.

Mám za sebou několik seberozvíjejících kurzů. Nejvýznamnější je pro mě dvouletý výcvik pod společností SOFA jehož hlavním tématem byla: Podpora dětí s náročným chováním. Dále také kurz pí. Swierkoszové Metoda dobrého startu.  Mám za sebou i několik kurzů alternativní komunikace vhodné nejen pro děti s autismem (VOKS, MAKATON).

Jsem tady abych podpořila rodiny s dětmi s postižením od 8 do 26 let.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis