Profily lektorů

Novotná Martina

Novotná Martina

Martina Novotná

Jsem absolventkou Střední školy s oborem Podnikání, ale v hlouby duše jsem věděla, že mě to táhne víc k práci s lidmi a dětmi. A to se mi splnilo.

 

Už od dětství jsem děti přitahovala jako magnet, nikdy jsem nechápala proč. A teď to vím. Umím děti zaujmout, motivovat je, výmýšlet aktivity, tak aby byly šťastné a měly úsměv na tváři. To vše mě naplňovalo pocitem štěstím a radosti. A od té doby jsem věděla, že má vysněná práce bude tam, kde budou děti.

 

Do Akropolis mě přivedla náhoda. Hledala jsem provozovnu, kde si udělám praxi při rekvalifikačním kurzu. A tak jsem nastoutila do Akropolis na výpomoc do kanceláře. Při té příležitosti byla potřeba pomoct v miniškolce Rolnička a najednou jsem byla ve svém živlu. Nebylo to jenom o hraní si s dětmi, ale o tom umět s dětmi komunikovat, rozvíjet a naslouchat jejich potřebám. Od té doby jsem začala bývat na pomoc v administrativně čím dál míň a v miniškolce čím dál víc. :-)

 

Od listopadu 2012 jsem začala pracovat miniškolce Rolnička jako pečující osoba, kde jsem se starala o děti od 1,5 - 3 let. V tohle období jsem se konečně našla.

 

V roce 2015 jsem povýšila a stala jsem se vedoucí miniškolky Rolnička. Trávím čas jak s dětmi, tak se starám o celou administrativu spojenou s provozem miniškolky.

 

V Akropolis působím i jako lektorka kroužku Hudebně pohybové aktivity, který je pro děti od 3 do 6 let. Tato aktivita je pro děti, které mají rády pohob, zpět a tanec. S dětmi rozvíjím pohybovou průpravu, rytmizaci, díky písničkám rozšiřujeme slovní zásobu a to vše hravou formou.

 

Dále jsem jednou z lektorek aktivity Zdravého rozvoje dítěte, kde pracuji s dětmi a jejich rodiči.

Od malička jsem vedená k hudbě, tanci a zpěvu a to taky patří mezi mé prvotní záliby. Ráda nabírám energii procházkami v přírodě a v nesposlední řadě mám ráda práci na své zahrádce, kde se příjemně odreaguju od rychlého tempa této doby. Mám ráda péči o zvířátka a nedám dopustit na svou rodinu.

Moje práce mě naplňuje štěstím, co víc bych si mohla přát. Není nad to, když práce není povinnost, ale radost. :-)


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis