O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Belant Michala

Belant Michala

Ahoj všichni,

už odjakživa jsem byla velice nevyhraněná a nerozhodná v tom, co jednou budu dělat. Bavilo mě spousta věcí, dokázala jsem si sebe představit na hodně pozicích. Měla jsem jednu dobu opravdu šílené nápady o mém budoucím povolání jako např.: patologie, modeling, práce u policie, popelařina apod. Postupem času se můj úhel pohledu zúžil a mířil k učitelství, lektorování, nebo k práci se zvířaty.

Nakonec jsem absolvovala maturitní obor „sociální péče- sociálně- správní činnost“ na Obchodní akademii v UB. Dále jsem pokračovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně,kde jsem vystudovala magisterské studium v oboru „ochrana zvířat a welfare“.

I přes toto všecko se dá říct, že jsou věci, ke kterým jsem tíhla od malička. A to k dětem a zvířátkům, což se mi splnilo. Mám doma dva nejlepší čtyřnohé kamarády Boníka a Flíčka a v práci stovky skvělých dětí všech věkových kategorií.

Jsem ráda, že většina mých oblíbených koníčků z dětských let (jako je např. sportovní gymnastika, zpěv a tanec) můžu využít ve své práci.

V Akropolis pracuji od roku 2017, začínala jsem jako lektorka street dance, sportíků, cheerleaders, dancehall apod. a později jsem vzala funkci vedoucí pohybových aktivit pro děti a mládež. V Akropolis aktuálně vedu kroužky a kurzy i s těma nejmenšíma „prďolkama“ od 1,5-2 let v kroužku „Veselé hraní“- což je cvičení pro maminky s dětmi, dále pro děti předškolního a školního věku -  jako je např. sportovní gymnastika a street dance.

V rámci Akropolis jsem absolvovala akreditovaný kurz "Instruktor fitness- osobní trenér", "Specializace bodystylingu" , vzdělávací program "Management dobrovolnictví", dále absolvování vzdělávacího programu "Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, 2-3 let" a "Školení hygienického minima" aj.

Co si budeme povídat, prostě práci s dětma miluji! Když jsem s nimi, nepřipadám si jako v práci, ale někde na hřišti s kamarády.

Mezi mé největší záliby patří procházky, jízda na kole a běh, kde jinde, než v přírodě. Co může být krásnějšího, než si vylézt na kopec, horu, či rozhlednu a sledovat vše z výšky?

Ráda objevuji nová místa a nové věci. Kdybych měla zbytečné peníze a více času:D,tak procestuji všechna možná zákoutí světa.

 


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Momentálně nejsou žádné dostupné aktivity s tímto lektorem.

/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz