Besedy se Zuzkou o životě s hraniční poruchou osobnosti

Povídání na téma hraniční poruchy osobnosti


Připravili jsme si pro Vás dvě besedy o životě s hraniční poruchou osobnosti (HPO). Zuzka, která s touhle poruchou žije a bojuje za destigmatizaci, se s Vámi podělí o své osobní zkušenosti.

O hraniční poruše osobnosti se často mluví jako o „rakovině duše“. Projevuje se velkou nestabilitou emocí a nálad, vztahů a chování. Vlastní sebeobraz a cíle se můžou měnit z hodiny na hodinu, což přináší pocit ztracenosti v sobě samém.

Lidé s HPO trpí extrémní citlivostí vůči různým vjemům. I malé podměty můžou způsobit velkou emociální odezvu, která je pro okolí jen těžko pochopitelná.

20. 6. od 17 hod. - BESEDA SE ZUZKOU I. - pro blízké okolí osob s hraničními poruchami osobnosti 

Na této besedě se budeme věnovat důležitým tématům týkajícím se hraniční poruchy osobnosti, jako je porozumění této poruše, způsoby podpory a komunikace s postiženými. Beseda se Zuzanou bude interaktivní a bude zde prostor pro vaše otázky a sdílení zkušeností.

22. 6. od 17 hod. - BESEDA SE ZUZKOU II. - pro jedince s hraniční poruchou osobnosti  

Na tomto setkání budeme mít jedinečnou příležitost sdílet své zkušenosti a popovídat si o životě s touto poruchou. Zuzana, naše lektorka s , nám poskytne informace a užitečné rady, jak se vyrovnávat s touto poruchou a jak se na ni dívá okolí.

Bude to otevřený a bezpečný prostor pro vzájemnou podporu a porozumění. Můžeme se navzájem inspirovat, vyměňovat si osvědčené strategie a získávat nové perspektivy na to, jak se vyrovnávat s výzvami, které hraniční porucha osobnosti přináší.

Přijďte, nejste v tom sami. Společně vytvoříme prostředí důvěry, respektu a vzájemné podpory.


Po přihlášení zůstávají vaše data a informace o Vás v bezpečí a v souladu s GDPR. Přihlášení slouží pro přehled o počtu účastníků a pro přípravu prostorů v centru Akropolis, abychom vám zajistili co nejlepší komfort. Pokud se nechcete přihlásit, setkáme se spolu až na místě. 

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny