O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Karlíková Petra

Karlíková Petra


"Absolvovala jsem Právnickou fakultu a Fakultu sociálních studií MU v Brně a Fakultu masmédií PEVŠ v Bratislavě. Dlouhodobě se v různých podobách věnuji osobnímu rozvoji. Aktuálně jsem pod supervizí Coachville a jako kouč dodržuji etický kodex ICF
 
V praxi a v průběhu života jsem poznala širokou škálu lidských a pracovních situací, což mi umožňuje rozvíjet s klienty v koučovací konverzaci téměř jakékoliv téma. Neposkytuji rady, ale používám metody a techniky, které přinášejí klientům vlastní odpovědi, úlevu, konkrétní výsledky i poměrně rychlé změny. Přestože mívá koučování vedlejší terapeutický efekt, cíleně se na něj nezaměřuji. 
 
Pokud jste připraveni na posun nebo změnu, nebo k tomu potřebujete povzbudit, jsem tu pro Vás (můžete se přestat bát toho, co se může pokazit a raději myslet na to, co se může podařit). Ráda Vás provedu částí Vašeho života „bez zatažené ruční brzdy“ ke smysluplnému konkrétnímu cíli nebo k nejlepší verzi sebe sama tak, abyste byli v souladu se sebou, svým prostředím i emocemi. 

Aktivity lektora v rámci centra Akropolis