O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Vávrová Silvie

Vávrová Silvie

Psychomotorický vývoj dětí jsem se začala studovat po narození mé první dcery, motivovalo mě, dozvědět se více o tom, jak bych mohla co nejlépe podpořit její vývoj. Pak jsem se setkala s paní Evou Kiedroňovou a její práce i osobnost mě okouzlila. Absolvovala jsem u ní tři odborné kurzy na psychomotoriku, vaničkování, plavání a cvičení s dětmi, a začala jsem se práci s rodiči a dětmi věnovat.

  • Instruktor psychomotorického vývoje dítěte, Třinec, 03-09/2015
  • Metodika plavání s novorozenci a kojenci 0-6 měsíců, Praha, 10/2015
  • Instruktor plavání a pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku, Praha, 10/2015 – 01/2016

praxe:

  • Baby club Kenny Třinec
  • Baby club Kenny Praha – Modřany
  • Baby club Kenny Kroměříž

Aktivity lektora v rámci centra Akropolis