STK – Svépomocná Terapeutická Komunita

„Jezdíte pravidelně s autem na STK? Tak proč nezajet na STK se sebou?“

Zamysleli jste se někdy nad mírou spokojenosti, radosti nebo štěstí ve svém životě? Zřejmě ano a každý tak trochu jinak. My to zkusili také. V našem pojetí to zjednodušeně znamená být v souladu sám se sebou, se svými blízkými a okolím. Být více tady a teď, vnímat změny jako výzvu, uvědomovat si své skutečné potřeby, odpoutat se od očekávání druhých, překročit stín získaných stereotypů a „radovat se z každého nového dne“.

Ale život občas umí rozdat tvrdé rány nebo špatné karty. Nevadí, když spadneme, důležité je se znovu postavit. Věříme, že každý z nás je schopen změnit ve svém životě většinu toho, co jej trápí. A někdy potřebujeme pomoc druhých nebo více času. Proto jsme se rozhodli nabídnout tak trochu jiné „STK“.

Tušíme, že si možná neumíte pod pojmem Svépomocná Terapeutická Komunita nic konkrétního představit. A možná cítíte trochu nejistotu či obavy z neznáma. To je přirozené. Pokud Vás výše uvedené zaujalo, jediná cesta jak to pochopit, je to vyzkoušet.

Andrea klofáčová a Zdeněk Vilímek


O CO JDE?

Svépomocná terapeutická komunita je dobrovolné a pravidelné setkávání dospělých, kteří mají v současné náročné době málo času na sebe, na reflektování svých starostí či problémů a kteří by rádi získali nadhled a konkrétní tipy na zvládání zátěžových situací.

Témata do skupiny nosí sami účastníci nebo jsou jim nabídnuta lektory – např. zpětná vazba vs. kritika, partnerské eskapády, stereotypy v rodinách apod. Lektoři (žena a muž) podporují skupinovou reflexi, svobodné vyjádření a naslouchání, bezpečné sdílení a vzájemnou pomoc. 


PODROBNOSTI A ORGANIZACE ZDE: https://www.akropolis-uh.cz/stk-svepomocna-terapeuticka-skupina


/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz