Single banan - Mášin blog/1

před 6 roky, 31.1.2019 Trochu jiný pohled na jídlo a pár chutných receptů k tomu

Intro:

Jmenuji se Maria a přijela jsem do Uherského Hradiště prostřednictvím programu Mobility pro mládež. Pracuji zde po dobu 8 měsíců a místní stravovací návyky připomínající “cukrové a masové kóma” mě spolu s mým zájmem o zdravý životní styl inspirovaly k napsání tohoto blogu. Chci, aby více lidí žilo delší zdravý život. Na této stránce s vámi budu sdílet recepty velice chutných jídel. Změníme spolu snadnou a zábavnou cestou to, co nám v našem stravování ubližuje! Pojďme spolu trávit čas s naším single banánem!„Přítel, který člověka zrazuje za zády.“ — Karl Jaspers německý psychiatr a filozof 1883 - 1969 o Martinu Heideggerovi

Představte si odpadkový koš. Už z dálky cítíte vůni toho, co se děje uvnitř, najdeme tam všechno co lidé nechtějí a nepotřebují. Sama se stávám takovou nádobou na odpadky pokaždé, když jím něco, co není chutné a není dokonce ani mému tělu užitečné. Co ale vím o jídle?
Miliony lidí zvládají denně řešit problémy kosmických rozměrů v práci, vyhovět rodině a věnovat se nějakému hobby. A všechno, co se týká jídla, se řídí zvykem.  Připravujeme to, co bylo na stole, když jsme byli děti, a prostě kombinujeme potraviny na intuitivní úrovni. Například slovo salát zní velmi užitečně.

Ale podívejte se na jeden ze salátových receptů, který je velmi populární v postsovětském prostoru: salát Mimosa, který je známý i ve Španělsku a nazývá se tam ruský salát.

Byl vynalezen jen proto, že suroviny, z nichž je vyroben, byly to jediné, co šlo v době nedostatku sehnat v obchodech. Kdo pak přemýšlel o dopadu tohoto produktu na lidské zdraví?  V současnosti, i kdyby se nepřipravený člověk rozhodl jíst jen to, co je zdravé, čekají na něj nepravdivé informace publikované mnoha velkými marketingovými odděleními

 obrovských korporací a neméně agresivními začínajícími podnikateli. Ti to lide dobře vědí, že často reagujeme iracionálně, zkratkovitě: vše, co je zelené, je zdravé.

 Půjdete do posilovny, pak si date čokoládový Ritter sport, je to super.

V roce 2017 téměř 10% dospělé populace v České republice trpě cukrovkou, podle International Diabetes Federation. Míra obezity přesahuje průměr EU a rychle stoupá, což představuje rostoucí ohrožení veřejného zdraví. «Česka republika zdravotní profil» 2017 říká, že obezitu má 19% dospělých. Tyto a mnoho dalších zdravotních problémů úzce souvisí s výživou.
Dokonce i když zdravotní péče funguje bezchybně, nemůžeme se spoléhat pouze na lékaře. Naštěstí existuje záchranný kruh pro každého, kdo umí čist: seriózní literatura založená na rozsáhlých výzkumech o výživě a jejích dopadech na lidské zdraví.  Protože každý z nás je prostě povinen investovat do kvality svého budoucího života.