O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Matochová Tereza

Matochová Tereza

Ahoj, jmenuji se Tereza!

V rámci střední školy jsem vystudovala sociální činnost, která mě sice bavila, ale později jsem více tíhla k pedagogice. Jasným pokračováním pro mě tedy byl obor sociální pedagogika, kterou jsem absolvovala na Univerzitě Palackého v Olomouci v rámci bakalářského a následně magisterského studia. Během školních praxí jsem se zaměřovala především na děti předškolního věku. Těší mě s dětmi objevovat svět kolem nás a přitom sledovat, jak se ony samy rozvíjí, s úsměvem na tváři a jiskrou v oku.

Miluji hudbu a dobré jídlo a ve svém volném čase jsem převážně venku v přírodě. Jezdím na kole a procházím se lesem, ráda si ale také přečtu zajímavou knížku, zahraji deskovou hru nebo něco tvořím.

 Jsem spíše introvert, ale v dobrém prostředí a partě skvělých lidí umím překvapit!


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis