O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Běhůnek Lukáš

Běhůnek Lukáš

Jmenuji se Lukáš Běhůnek, jsem narozen v Kyjově v r. 1992. K financím jsem se dostal při studiu vysoké školy v Praze v roce 2015 (Česká zemědělská univerzita). Při ukončení inženýrského studia jsem měl možnost jít pracovat na úřady ochrany přírody, nebo pokračovat v praxi finančníka. Ochrana přírody zní záslužně, ale praxe je na kancelářské židli u hromady papírů. Vydal jsem se tedy cestou finančníka.

Od té doby se starám o klientelu od Karlových Varů až po Ostravu. Mám zkušenosti s procesem nákupu či prodeje nemovitostí a s tím spojené sjednání hypotečního úvěru. Řešení pojistných událostí od spadlé střešní tašky až po demolici celého domu vichřicí. Stejně tak se sjednáním životního (úrazového) pojištění. Zkušenosti mám i s dnešním aktuálním tématem a to jsou investice do zlata, akcií, podílových fondů, investičních bytů, dluhopisů, kryptoměn, nemovitostních fondů a další. 

Jelikož jsem začínal svou praxi v Praze, kde se nadále vzdělávám, pozoruji ohromné rozdíly finančních služeb, které jsou poskytovány koncovému zákazníkovi, ať komerční institucí (banky, pojišťovny), nebo externím zprostředkovatelem jako je finanční poradce. 

Do tohoto světa můžeme společně nahlédnout.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis