O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště

V Akropolis pomáháme rodinám zvládat nelehké životní situace. Nabízíme bezplatné odborné poradenství - osobně i prostřednictvím telefonu, e-mailu, skype atd.

- psychologické

- pedagogické

- sociální

- dluhové

- kariérní

a další

Smysluplná náplň vašeho času vás posunuje blíž ke spokojenosti. Centrum Akropolis nabízí vzdělávací, volnočasové a dobrovolnické aktivity. Propojuje generace a podporuje setkávání.

Našim cílem je již více než 10 let podpora fungující rodiny na Uherskohradišťsku v duchu našeho hesla

VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME - BAVÍME

Soustředíme se na posilování rodiny a rozvoj rodičovských kompetencí. Začínáme u nejmenších dětí, kde díky službám miniškolky Rolnička, určené dětem od 1,5 roku do zahájení povinné školní docházky, podporujeme snazší slaďování pracovního a rodinného života rodičů. Dále nabízíme pestré volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež, dospělé a seniory. 

Jsme také dobrovolnickým centrem a každý rok k nám přijíždějí nezištně pracovat mladí z celé Evropské Unie.

Soustředíme na také práci s rodinami a dětmi se specifickými potřebami (ADHD, PAS, poruchy učení, mentální a kombinovaná postižení). Rozvíjíme smyslové vnímání a usnadňujeme začlenění dětí do kolektivu díky multisenzorickým místnostem Snoezelen.

Ke stažení

Soubor PDF: není dostupný


Stündlová Dáša

Stündlová Dáša

Rok narození: 1961

Tak jako skoro každý člověk v průběhu svého života jsem pod vlivem různých životních událostí dospěla do období, kdy jsem cítila, že by můj život měl získat nový směr, smysl a naplnění. Cítila jsem, že ve mně roste pocit nespokojenosti s kvalitou mého života a nutkání hledat smysl mého bytí.
V tomto období se mi naskytla příležitost seznámit se s filozofií Principů života. Absolvovala jsem studium, které pro mě znamenalo obrovský zlom v pohledu na život v tom, že jsem poznala, jak je důležité pochopit sebe samu v ohledu svobody a s tím spojenou zodpovědností za svůj život.
Toto poznání mně však neuspokojilo, naopak mi otevřelo prostor pro další otázky a pochybnosti nejen co se týká mého pohledu na můj vlastní život, ale i životy lidí v mé blízkosti. Uvědomila jsem si, jak je vše propojeno a jak je potřeba smýšlet o sobě v souvislosti s propojením s ostatními lidmi. Touha po pochopení všech těchto provázaností mě přivedla k metodě EFT. Velmi mi při terapiích pomohla s uvolněním mých vlastních skrytých bloků, bez kterého bych nebyla schopna pokračovat na nově nastoupené cestě svého rozvoje.
V těchto chvílích jsem zjistila, že mám potřebu tuto zkušenost předat i lidem okolo sebe. Proto v současné době praktikuji metodu EFT a zkušenosti z filozofie Principů života k rozvoji a spokojenosti sebe samé i mých klientů.

Ve věku 57 let jsem se po delším zvažování rozhodla a učinila kroky k mé velké změně. Opustila jsem po 26 letech práci, která mě přestávala dávat smysl. Nebylo to zrovna jednoduché rozhodnutí, opustit pomyslnou jistotu obživy jen z důvodu, že musím jít za svým snem a hledat něco neuchopitelného a nejasného. Co jsem to vlastně začala hledat - sama sebe.  Už od malička mě bavil sport a různorodost pohybu. Ve 30-ti letech jsem začala  praktikovat jógu, které se s malými přestávkami věnuji do dnešní doby.  Pochopila jsem, že se potřebuji posunout dál a předávat moje zkušenosti ostatním lidem. Vystudovala jsem instruktorský kurz jógy a začínám postupně lektorovat.

 

Moje další směry vzdělání s možností praktikování v Akropolisu.

  • Studium Filozofie Principy života – praktická sebezkušenostní filozofie s využíváním metody koučování
  • Kurz energetické psychologie EFT

Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz