O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Bařinková Marcela

Bařinková Marcela

Vystudovala  jsem SOŠ Šírava Přerov,  obor brašnářka. Pracovala jsem pro firmu Kazeto s.r.o. skoro deset let. (výroba kufrů, šanonů, krabiček)

V Akropolis jsem začala pracovat již v roce 2018 a právě tehdy jsem se rozhodla, že práce s dětmi by mohla být moje velká pracovní změna. Kreativní tvoření, básničky, tanečky, osvojování si každodenních dovedností, vidět jak dítě zvládá, to co neumělo – jeho rozvoj.

V roce 2019 jsem absolvovala rekvalifikační kurz “ Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky“

Od prosince 2019 pracuji jako pečující osoba v miniškolce Rolnička v centru Akropolis.

Starám se zde o děti ve věku od 1,5 – 3 let. Práce s dětmi mě baví a naplňuje.

Už dříve  jsem se moc ráda starala o děti  a jsem ráda, že mám tak krásnou práci.

Mezi mé záliby patří výlety nejen po celé naší české zemi, ale i zajímavá místa v zahraničí.

Příroda, naši pejci , posezení s přáteli a rodina je to co mě činní spokojenou.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Momentálně nejsou žádné dostupné aktivity s tímto lektorem.