O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště

Smysluplná náplň vašeho času vás posunuje blíž ke spokojenosti. Centrum Akropolis nabízí vzdělávací, volnočasové a dobrovolnické aktivity. Propojuje generace a podporuje setkávání.

Našim cílem je již 10 let podpora fungující rodiny na Uherskohradišťsku v duchu našeho hesla

VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME - BAVÍME

Soustředíme se na posilování rodiny a rozvoj rodičovských kompetencí. Začínáme u nejmenších dětí, kde díky službám miniškolky Rolnička, určené dětem od 1,5 roku do zahájení povinné školní docházky, podporujeme snazší slaďování pracovního a rodinného života rodičů. Dále nabízíme pestré volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež, dospělé a seniory. 

Jsme také dobrovolnickým centrem a každý rok k nám přijíždějí nezištně pracovat mladí z celé Evropské Unie.

V poslední době se soustředíme na práci s dětmi se specifickými potřebami (ADHD, poruchy učení, poruchy autistického spektra). Rozvíjíme smyslové vnímání a usnadňujeme začlenění dětí do kolektivu díky multisenzorickým místnostem Snoezelen.

Ke stažení

Soubor PDF: není dostupný


Rašticová Lenka

Rašticová Lenka

V Akropolis působím jako psycholožka v poradně pro rodiče a děti již od roku 2013.

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Pracuji jako školní psycholožka na základní škole v Uherském Hradišti.

Velmi záhy jsem zjistila, že neexistují univerzální rady, a proto jsem začala studovat psychoterapii. A vlastně studuji a učím se stále.

Jsem přesvědčená, že změna je možná, že naslouchat svému srdci a intuici je důležité. Proto také ráda používám figurky, obrázky, imaginaci, abychom porozuměli, co se děje vevnitř. Emoční chaos, kterým jsou děti i dospělí často zaplaveni, se snažím s nimi pomalu pojmenovávat a rozmotávat.

Mám ráda hudbu, tanec a folklor. Ráda se toulám přírodou. Mám ráda pohádky, fantasy literaturu. Fascinuje mne jedinečnost každého příběhu.

Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.

(Robert Fulgum)


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz