O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídili heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME, které se změnilo do současného: PODPORA - PÉČE - OSVĚTA.

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Novotná Martina

Novotná Martina

Martina Novotná

Jsem absolventkou Střední školy s oborem Podnikání, ale v hlouby duše jsem věděla, že mě to táhne víc k práci s lidmi a dětmi. A to se mi splnilo.

 

Už od dětství jsem děti přitahovala jako magnet, nikdy jsem nechápala proč. A teď to vím. Umím děti zaujmout, motivovat je, výmýšlet aktivity, tak aby byly šťastné a měly úsměv na tváři. To vše mě naplňovalo pocitem štěstím a radosti. A od té doby jsem věděla, že má vysněná práce bude tam, kde budou děti.

 

Do Akropolis mě přivedla náhoda. Hledala jsem provozovnu, kde si udělám praxi při rekvalifikačním kurzu. A tak jsem nastoutila do Akropolis na výpomoc do kanceláře. Při té příležitosti byla potřeba pomoct v miniškolce Rolnička a najednou jsem byla ve svém živlu. Nebylo to jenom o hraní si s dětmi, ale o tom umět s dětmi komunikovat, rozvíjet a naslouchat jejich potřebám. Od té doby jsem začala bývat na pomoc v administrativně čím dál míň a v miniškolce čím dál víc. :-)

 

Od listopadu 2012 jsem začala pracovat miniškolce Rolnička jako pečující osoba, kde jsem se starala o děti od 1,5 - 3 let. V tohle období jsem se konečně našla.

 

V roce 2015 jsem povýšila a stala jsem se vedoucí miniškolky Rolnička. Trávím čas jak s dětmi, tak se starám o celou administrativu spojenou s provozem miniškolky.

 

V Akropolis působím i jako lektorka kroužku Hudebně pohybové aktivity, který je pro děti od 3 do 6 let. Tato aktivita je pro děti, které mají rády pohob, zpět a tanec. S dětmi rozvíjím pohybovou průpravu, rytmizaci, díky písničkám rozšiřujeme slovní zásobu a to vše hravou formou.

 

Dále jsem jednou z lektorek aktivity Zdravého rozvoje dítěte, kde pracuji s dětmi a jejich rodiči.

Od malička jsem vedená k hudbě, tanci a zpěvu a to taky patří mezi mé prvotní záliby. Ráda nabírám energii procházkami v přírodě a v nesposlední řadě mám ráda práci na své zahrádce, kde se příjemně odreaguju od rychlého tempa této doby. Mám ráda péči o zvířátka a nedám dopustit na svou rodinu.

Moje práce mě naplňuje štěstím, co víc bych si mohla přát. Není nad to, když práce není povinnost, ale radost. :-)


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis