AKROPOLIS, z. s. vypisuje výběrové řízení na obsazení místa:

Odborný pracovník pro práci s rodinami a dětmi

Výše úvazku: 1,0 HPP
Nástup: od 2. 5. 2022, na dobu určitou s možností prodloužení

Nástupní mzda: 30 000 – 32 000 Kč (podle zkušeností)

Pracoviště: Stará Tenice, Uherské Hradiště

Popis pozice:

Přímá práce se dvěma cílovými skupinami (v rámci dvou typů projektů)

  1. Děti se speciálními potřebami
  • aktivní depistáž
  • realizace mapovacího setkání, podpis smlouvy o zapojení rodiny do projektu
  • case management (směrování na dostupné služby v regionu)
  • terénní i ambulantní forma poskytované podpory rodinám

  1. Rodiny v rozvodové situaci a ohrožené rodiny
  • role klíčového pracovníka, průvodce rodiny možnostmi projektu, směrován na další návazné odborné služby v rámci projektu
  • poskytování edukace rodině (podpora rodičovských kompetencí, péče o dítě, spolupráce s angažovanými subjekty, příprava na střídavou péči aj.)
  • koordinace multidisciplinárních týmů, aktivní zapojení
  • účast na intervizi v týmu

Na všechny aktivity počítáme s přípravou, přímou prací a tvorbou zápisů v databázi Highlander (vč. tvorby statistik pro vedoucího projektu).

Dále v rámci organizace počítáme s:

  • organizačním zapojením při realizaci osvětově-edukačních kampaní (komunikace s manažerem kampaně a realizace dílčích úkolů)
  • tvorbou/aktualizací interní metodiky pro práci s klienty
  • organizací připravených programů pro rodiny
  • přípravou podkladů pro průběžné a závěrečné zprávy.

Požadujeme:

  • ukončené min. bakalářské   studium   v sociální oblasti dle zákona 108/2006 Sb. zákona o sociálních službách
  • orientace v zákonech - zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů; zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů
  • schopnost pracovat týmově, sdílet své zkušenosti, zapojovat se do intervizí
  • organizační, komunikační a prezentační schopnosti
  • zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, samostatnost, koncepčnost, práce v týmu, flexibilita
  • uživatelskou znalost práce na PC
  • motivaci pro práci v neziskové organizaci
  • trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost
  • odolnost vůči stresu

Nabízíme:

  • zajímavou, odpovědnou a smysluplnou práci s cílovou skupinou v rozvíjející se organizaci
  • možnost profesního i osobnostního růstu
  • zapojení se do tvorby koncepce programu pro rodiny a děti a její rozvoj
  • pravidelnou supervizi
  • průběžné vzdělávání (individuální i skupinové)
  • osobní ohodnocení

Benefity:

  • flexibilní začátek/konec pracovní doby (kumulace úvazku do části pracovního týdne)
  • vzdělávací kurzy, školení dle individuálních potřeb
  • 25 dní dovolené
  • možnost práce z domu

Výhodou:

  • zkušenosti s poskytováním poradenství rodinám a dětem nebo v oblasti sociálně právní ochrany dětí (konkrétně pomoc při řešení výchovných nebo jiných problémů souvisejících s péčí o dítě, při výchově a vzdělávání dítěte apod.) a případně podpora rodin s dětmi s duševním onemocněním
  • započatý či ukončený terapeutický výcvik pro práci s rodinou nebo výcvik mediace

Formální požadavky pro zařazení do výběrového řízení:

  • strukturovaný životopis a motivační dopis

Své životopisy a motivační dopisy o dosaženém vzdělání zašlete nejpozději
do 22. 4. 2022 e-mailem na adresu
andrea.klofacova@akropolis-uh.cz předmět označte názvem "Výběrové řízení – odborný pracovník".

O zařazení do 2. kola výběrového řízení budou uchazeči informováni telefonicky nebo e-mailem do max. 10 dní od přijetí životopisu.

Pohovory s vybranými uchazeči budou probíhat průběžně.

AKROPOLIS z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.