V miniškolce Rolnička umí přečíst dětská přání

před 2 roky, 6.10.2015 Miniškolkou Rolnička prošlo už 250 dětí

Interiér miniškolky v nenápadné budově na Staré Tenici nás okouzlí svou útulností a vstřícností. Na koberci si pohrává a švitoří desítka malých miniškoláčků. Nápad založit školičku pro malé děti od roku a půl vznikl na popud jednoho z největších zaměstnavatelů Uherskohradišťska v roce 2009. Od té doby prošlo rukama sympatických pečovatelek téměř 250 dětí.


PŘÍPRAVA NA ŠKOLKU I ODVYKÁNÍ OD PLEN

V Rolničce děti připravují na další předškolní vzdělávání, které obvykle začíná ve 3 letech. “Začínáme vzájemným poznáváním. Po zkušenostech dokážeme velmi rychle odhadnout, co které dítě potřebuje a jaký přístup z naší strany je pro něj vhodný. Důležité je, abychom se na sebe správně naladily. Velmi dobré zkušenosti máme také s odvykáním od plen.”, říká Pavla Blažková, která o děti pečuje od založení školky.


JAKO RYBKY VE VODĚ

Díky pobytu mezi vrstevníky si děti velmi rychle zvykají na kolektiv, ve kterém se brzy cítí jako rybky ve vodě. Učí se hrát si s kamarády a tím vyniká jejich individualita. Pečovatelky také systematicky podporují jejich tvořivost a paměť. Každý týden se učí jednu básničku. Zkušenosti a individuální přístup zde převažují nad všemi metodami.


JÍDELNÍČEK OD VÝŽIVOVÉ PORADKYNĚ

“Dbáme na vyváženou stravu. V centru vedu kurzy o zdravém životním stylu, je to můj koníček. Díky průpravě ve výživovém poradenství mohu dohlížet, aby děti správně jedly a dodržovaly pitný režim odpovídající jejich věku”, doplňuje Leona Klementová.


"SPOKOJENOST DĚTÍ SE ZVÝŠÍ V MOMENTĚ, KDY NÁM RODIČE DAJÍ DŮVĚRU"

Pro většinu dětí není na začátku jednoduché opustit rodičovskou náruč. Proto právě na odvaze a přístupu rodičů hodně záleží. V momentě, kdy pečovatelkám v miniškolce dají důvěru a svěří své dítě do jejich rukou s klidnou myslí, nastává zlom. Děti se uvolní, jejich spokojenost roste a adaptační fáze je rychlejší.

Je to často o tom si uvědomit, že svět není zlatá klec, a čím dříve si zvykneme na reálné dění kolem, tím snazší to pak v pozdějším věku máme. Navíc odpočinutý rodič, který může na chvilku změnit své domácí prostředí za svět práce nebo se věnuje jiným činnostem si svůj čas s dítětem pak užívá daleko intenzivněji a uvolněněji.

Proto, pokud máte potřebu pracovat, odpočinout si, či udělat čas pro sebe, neváhejte své děti svěřit do miniškolky Rolnička v centru Akropolis. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že výsledkem péče budete mile překvapeni.


Zuzana Vandame


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz