Trénujte pozornost i paměť!

před 1 rokem, 13.12.2016 Novinka - jednodenní kurz

Co netrénujeme a necvičíme s věkem ochabuje. To platí také pro poznávací (kognitivní) funkce mozku. Jedná se o důležitou část lidské psychiky, která nám umožňuje vnímat svět kolem sebe. Tyto funkce určují naše jednání, pohotovost reakcí, schopnost učit se, koncentrovat se.

Prostředí, které nás obklopuje je plné impulzů, internet a sociální sítě v něm hrají stále významnější roli. Žijeme rychlé životy plné změn. Naše pozornost i paměť tak dostává zabrat. Zvyšuje se také stresová zátěž.

K pohotovějším reakcím i menšímu zatížení stresem můžeme výrazně přispět i my sami. Přestože mozek není sval, lze jej trénovat a jeho kapacitu systematicky zvyšovat. Zlepšíme tak své mentální zdraví a zároveň zpomalíme stárnutí mozku. Platí pro něj totiž ty samé principy jako u trénování těla: pravidelnost, správná technika, úsilí, zkušené lektorské vedení.

Po kvalitním tréninku se vám v hlavně doslova rozsvítí. Zrychlí se vaše reakce, budete aktivnější, budete lépe plánovat vaše činnosti. Zapamatujete si jména, při prezentacích se vám snáze vybaví adekvátní slova, získáte lepší prostorovou orientaci. Začnete věci řešit logicky, postupně a efektivněji. To se pozitivně odrazí také na kvalitě relaxace. Uleví se Vám!

Výsledky pravidelného tréninku jsou viditelné už za pár týdnů. V současné době vypisujeme v Akropolis Jednodenní kurz paměti a pozornosti, ve kterém vám zkušená lektorka Mgr. Dagmar Mega vysvětlí jak funguje váš mozek, když si chcete něco zapamatovat nebo se potřebujete koncertovat. Odnesete si také spoustu inspirací pro vlastní trénink, jak pomocí počítačových programů tak i s využitím situací a věcí, které máte kolem sebe.

Nenechte tedy svůj mozek zahálet a nastartujte ho už v sobotu 21.ledna v Akropolis. Více informací a přihlášku najdete zde.

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | Interní sekce | web: icard.cz