Tanec nás obohacuje i rozvíjí

před 4 roky, 27.9.2018 Rozhovor s Míšou Breznickou, naší lektorkou tance

Vždycky ji to táhlo k dětem, ale nakonec vystudovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. I takto si rozšířila obzory a možnosti, jak své znalosti ještě lépe využít, třeba při práci s dětmi v Akropolis.


Míšo, co obnášel obor, který jsi na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně absolvovala?

Vystudovala jsem obor Ochrana zvířat a welfare. Když jsem ho začala studovat, byla to novinka, cílem studia bylo nás uvést do souvislostí, jak chovat zvířata, jak je chránit a starat se o to, aby žila v dobrých podmínkách. Díky studiu jsem začala víc přemýšlet nad tím, z jakých chovů a farem nakupuji potraviny. Studium mě velice obohatilo. Utvrdila jsem se v tom, že hospodářská zvířata jsou tvorové, kteří nám obstarávají obživu, naši domácí mazlíčci nás zase dělají šťastnými. Velmi obdivuji asistenční, pracovní psy, kteří za nás riskují životy a pomáhají nám při každodenních činnostech. Zkrátka považuji zvířata za výjimečná a je potřeba se k nim také tak chovat. Moje studium mi umožňuje například pracovat jako asistentka veterinárního inspektora nebo ve státní správě v oblasti ochrany zvířat a welfare, popřípadě v ochraně životního prostředí.


A jak jsi tedy přišla k práci s dětmi?

Protože k dětem mě to táhlo od malička, prakticky jsem hodně váhala, zda pedagogické vzdělání nebo veterinární. V pracovním životě ale zvítězila moje láska k tanci, takže nyní učím děti street dance.


Dá se říct, že jsi na svůj vysněný obor rezignovala?

Ne, to vůbec, moje přání je obě moje záliby v práci kombinovat. To se částečně povedlo, když jsme otevřeli příměstský tábor „Báječný týden pod psa“. Tam jsem se dětem snažila vysvětlit, jak se chovat ke zvířatům, také jsme navštívili psí útulek ve Zlíně. Myslím si, že zvyšovat dětem citlivost v ochraně a péči o zvířata je z hodně důležité, zvlášť v dnešní době.


Jak ses dostala k tanci?

Od malička jsem dělala gymnastiku, zpívala, tančila. Chodila jsem na sportovní školu, ale atletiku jsem nesnášela. Táhlo mě to hlavně k tanci. Začínala jsem tady v Uherském Hradišti v taneční skupině Domino, pak jsem pokračovala v Uherském Brodě, tam jsem úplně propadla street dance, jezdily jsme na soutěže a měly také úspěchy.


Pak přišla práce v centru Akropolis?

Ano, pak jsem začala učit street dance v Akropolis. Zpočátku to byla brigáda, kterou bych jednoduše popsala jako: „spojení zábavy s užitečným.“ Po dobu studia jsem si prošla hodně brigád, ale práci s dětmi vnímám spíše jako zábavu a ne práci jako takovou. Co víc si přát?


Nyní tedy už na plný úvazek?

Ano, je to asi osud, přála jsem si pracovat s dětmi a teď to dělám. Je to tvořivá práce a je to hodně o mojí osobní svobodě. Baví mě to a zároveň naplňuje. Snažím se po lektorské stránce pořád zlepšovat a učit se novým věcem.


A jaké máš plány do budoucna?

Teď na sobě dál pracuji, dokončuji si licenci instruktor fitness-osobní trenér a dále mě čeká kurz bodystylingu, který nyní nově otevíráme. Začínáme MTV Dance pro mládež, ale také pro dospělé, tady bych chtěla nalákat větší množství tanečních nadšenců, aby si tuhle radost přišli vyzkoušet.

No a do budoucna nevylučuji, že otevřeme kroužek, který se bude věnovat péči o zvířata, protože to děti láká a já bych tam mohla spojit mé dvě životní záliby – pedagogiku i veterinu. Ale raději nic neplánuji, protože všechno může být úplně jinak.


Děkuji za rozhovor,

Zuzana Vandame


 

Soubor PDF: není dostupný

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz