Sourozenectví

Série online přednášek na téma sourozenectví s poradenskou psycholožkou a rodinnou terapeutkou Mgr. Hanou Dvořáčkovou


Sourozenectví je velmi výjimečný a důležitý vztah, který nás provází celým naším životem. Díky vztahu ke svému sourozenci se může dítě naučit dovednosti velmi důležité pro život – například jak si vymezit vlastní hranice, jak dělat kompromisy, jak řešit konflikty, jak se naučit spolupráci.

Díky rodičovskému působení můžeme vztahy mezi sourozenci a vzájemnou soutěživost buď posílit nebo zmírnit. V rámci jednotlivých seminářů se zaměříme na to, jak v dětech nepodporovat sourozeneckou žárlivost, jak děti nesrovnávat a jak jim dát najevo, že je máme rádi stejným dílem. Podíváme se na sourozenecké vztahy a naši roli v nich optikou respektující komunikace.

Tuto sérii lze absolvovat vcelku nebo se můžete zaměřit jen na jednotlivá témata, která Vás zaujmou. Přednášky na sebe budou volně navazovat, ale budou zároveň přizpůsobeny i těm, kteří se zúčastní jen některých setkání.

Témata online přednášek:

  • Jak zacházet s negativními pocity mezi sourozenci
  • Jak se ubránit srovnávání a snaze o rovnocenný přístup
  • Jak zvládat hádky a rvačky


Přednášky budou probíhat v prostředí MS Teams. 

V den konání přednášky přijde přihlášeným osobám odkaz na mail, přes který se na přednášku v danou hodinu prokliknete. Virtuální místnost bude otevřená cca 10 min před začátkem. 

Při připojení z počítače se připojíte buď přímo v prohlížeči přes zaslaný odkaz, nebo si stáhnete aplikaci. Při připojení z mobilu doporučuji stáhnout si aplikaci.

Přihláška nutná!


„Aktivity projektu Spolu a aktivně jsou podpořeny z dotačního programu Rodina."

Děkujeme za podporu.

K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz