Shrnutí Akropolis CUPU 2019

před 2 roky, 19.4.2019 Tisková zpráva a výsledky Akropolis Cupu 2019

V neděli 14.4.2019 pořádalo Centrum Akropolis, z.s., 5. ročník základního kola soutěže aerobiku skupin v rámci soutěže Aerobic Tour s B&B.

Tentokrát proběhla soutěž ve sportovní hale v Hluku. Oproti minulým ročníkům došlo ke změně místa konání a to především z důvodu navýšených kapacit jak z řad soutěžících, tak i diváků.

Tato volba se ukázala být správná. Sportovní hala byla již od samého rána v obležení autobusů a aut soutěžících, návštěvníků a fanoušků sportovního aerobiku.

Ti si do Hluku našli cestu opravdu ve slušném počtu. Do soutěže se přihlásilo 17 organizací – čítající více než 700 dětí.

Hlavní „hvězdou“ doprovodného programu byl avizován Honza Onder s taneční partnerkou Katkou Janků Baďurovou, ti se ale bohužel v předvečer akce omluvili z důvodů nemoci dítěte, se kterým musela zůstat Katka Baďurová doma.

Více než skvěle je ale zastoupila vystoupení děvčat se Street dance Akropolis, které diváky a soutěžící během přestávek udržovaly v dobré náladě. Dalším bodem doprovodného programu bylo vystoupení mažoretek Minivčeliček z Hluku.

Děvčata a jeden chlapec z Akropolisu si v soutěži vedli více než skvěle, v estetické kategorii získali 2 zlaté kovy a 2 stříbrné umístění.

V technické kategorii obsadili dvě druhá a čtyři třetí místa.

O občerstvení se v bufetu starali rodiče soutěžích vedených Akropolis pod názvem Mamka Team – ty se také v průběhu soutěže divákům předvedly svou aerobikovou sestavu, kterou chtěly podpořit své děti v úsilí a snaze své výkony neustále zvyšovat, za čož sklidili aplaus ve stoje:)

Velké díky patří také divákům a trenérům, kteří byli opravdu skvělí. Povzbuzovali a tleskali všem soutěžícím, bez ohledu na to, z jakého byli teamu. Soutěž končila až pozdě odpoledne a diváci vydrželi a povzbuvali své favority až do samého konce, za čož jim patří velké poděkování. Opravdu se ukázalo, že sportovní duch žije i v dnešní uspěchané době a to je pro mě, jako trenérku, velmi příjemné zjištění. Jsem ráda, že i my na Slovácku dokážeme vytvořit a zorganizovat soutěž na tak vysoké úrovni a že se nám hlásí každým rokem více a více teamů a to nejen z České rebubliky. Pokud to tak půjde dál, nevím, do jak velké haly se budeme za pár let stěhovat“ dodala se smíchem organizátorka Akropolis Cupu Bohdana Krystková.

Nesmíme opomenout poděkovat také sponzorům Akropolis Cupu, bez kterých by akce byla jen velmi těžko realizovatelná. Jmenovitě patronu akce senátoru Ivu Valentovi a generální partneru NADACE Synot, dále Zlínskému kraji, městu Uherské Hradiště. Poděkování také patří partnerům – společnostem Staform, Sběrné suroviny Uherské Hradiště, Maspex Czech, Algeco, FitnessGym.cz, TVT Euro-okna, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, České průmyslové zdravotní pojišťovně, Pekárně u Jahodů, společnostem Čeroz, Korzár Staré Město, Megastro, Treston spol s r.o. A Zdílna s.r.o. A nakonec patří poděkování také mediálním partnerům Dobrému dni s Kurýrem a také Televizi Slovácko.

Poděkování přísluší také moderátorce celého sportovního dne Barboře Dojčár Májíčkové a samozřejmě také všem porotcům – profesionálním sportovcům z Pardubic, Šumperka, Brna, Prostějova a Uherského Hradiště.

V Uherském Hradišti, 16.4.2019

Fotky:

https://akropolisuh.rajce.idnes.cz/Akropolis_Cup_-_Uherske_Hradiste_Hluk_2019_I.cast?

https://akropolisuh.rajce.idnes.cz/Akropolis_Cup_-_Uherske_Hradiste_Hluk_2019_II.cast?


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz