Robotova cesta

Programování hrou pro děti 3. až 5.třída

Tuto aktivitu již nenabízíme.

-> AKTUÁLNÍ TERMÍNY WORKSHOPU NALEZNETE ZDE <-

Máme pro tebe novinku ze světa vědy a techniky!!

Pomozte malému robotovi vrátit se domů!

Informace pro rodiče - Proč byste měli své děti do kurzu přihlásit!!

Pro kluky a holky z 3. až 5. třídy ZŠ.

17.9. ukázková hodina!

Termín aktivity: 24.9. - 26.11.2018

Vědecko-technické obory, jako jsou: umělá inteligence, programování apod., patří mezi nejžádanější obory přítomnosti a hlavně budoucnosti.

Cílem tohoto kurzu je být vstupní bránou právě k těmto oborům, a to nenásilnou a velmi hravou formou. Hlavní vzdělávací pomůckou nám bude Ozobot, což je malý inteligentní robot, který zábavným způsobem rozvíjí kreativitu, logiku a pomáhá učit základy programování. Tyto vlastnosti bývají na školách často vyučovány nezáživným způsobem, pokud vůbec.

Kouzlo Ozobota totiž spočívá v tom, že ho lze programovat jak pomocí barevných kódů nakreslených fixou na papír, tak pomocí tabletu s použitím opravdového programovacího jazyka (zjednodušeného pro děti). V první polovině kurzu se tak děti naučí základy a v druhé polovině získají přehled i o pokročilejších technikách programování.

Kurz cílím na děti 3. až 5. třída ZŠ. Obsahuje 10 lekcí / 60 minut dlouhých. Lekce jsou propojeny jednoduchým příběhem o Ozobotovi, který cestuje naší sluneční soustavou a na každé planetě se naučí novou vlastnost.

Video - Výuka s Ozobotem na prvním stupni v americké škole:

https://www.youtube.com/watch?v=WQcwDgoEV-o

V případě zájmu budou časem navazovat další podobně zaměřené kurzy.


Informace pro vás děti – Proč vás bude kurz bavit?

Náš malý robot jménem Ozobot se o letošních prázdninách vydal na Slunce chytat bronz. Na sluníčku však zůstal příliš dlouho, dostal úpal a nemůže si vzpomenout, jak se dostat domů. Tvým úkolem bude ho znovu naučit vše co zapomněl a dovést ho zpět na Mars odkud pochází.

Budeš procházet různé úrovně a plnit úkoly podobné těm z počítačových her. Na Slunci se budeš vyhýbat lávovým jezerům a naučíš se ovládat rychlost robota, na Merkuru se naučíš zatáčet a budeš hledat cestu z bludiště a tak dále.

Naučíš se spoustu nových zajímavých věcí a bude to zábava :-)!!!

V době jarních, letních a zimních prázdnin a státních svátků se kurz nekoná, lekce v těchto termínech nejsou započítávány do kurzovného. V době podzimních, pololetních i velikonočních prázdnin se kurzy konají !!! V případě nemoci lektorky jsou hodiny nahrazeny.

Platbu za tuto aktivitu můžete uhradit na účet Akropolis: Fio banka, a.s. Uherské Hradiště, č.ú.: 2501077152/2010,  a do poznámky uveďte prosím za koho a za co platíte!


K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz