Relaxační vibroakustická masáž ve Snoezelen

Přijďte zdarma ochutnat 20 minut netradiční antistresové relaxace...


Nabídka všem unaveným, vystresovaným, naštvaným nebo jen zvědavým lidem.

Přicházíme s další novinkou nejen pro rodiče a děti v podobě RELAXAČNÍ VIBROAKUSTICKÉ MASÁŽE na speciálním lůžku. Zkušenost je nepředatelná, proto nabízíme možnost si tuto nevšední relaxaci osobně a zdarma vyzkoušet.

Místo konání: Akropolis Uherské Hradiště, Stará Tenice 1343.

Termíny: každý čtvrtek od 13.00 do 17.00. Nutná rezervace - viz přihláška níže.

Vibroakustická masáž (ležíte na dřevěnném lůžku, polštář pod hlavou) trvá 20 minut, 10 minut je na přesun, odložení, stručné informace. Celkem tedy 30 minut na osobu. Lůžko je umístěno v příjemné multisenzorické místnosti Snoezelen, která poskytuje bezpečné a klidné soukromí.   

Podrobnosti, dotazy a rezervace (viz přihláška níže):

Mgr. Zdeněk Vilímek

z.vilimek@gmail.com

+420 776 862 608.  


Účinky vibroakustické masáže:


PODROBNĚJŠÍ INFORMACE PRO ZÁJEMCE

Vibroakustická terapie (VAT) je dle původní definice Skilleho považována za „použití sinusoidálních, nízkofrekvenčních zvukových vln v rozmezí 30-120 Hz, které jsou smíchány s hudbou a určeny k terapeutickým účelům“ (Wigram, 1996, str. 36). Výzkum účinků nízkých vibrací na lidský organismus se datuje přibližně do doby 80. let minulého století, kdy byl norským lékařem a pedagogem Olavem Skillem vytvořen první prototyp vibroakustické jednotky.

Účinky VAS byly nejprve poznávány na základě klinických zkušeností. Podle O. Skilleho (1991) spadají do tří kategorií:

 • spasmolytický a svalově relaxační efekt,
 • zvýšená cirkulace krve,
 • vliv na vegetativní systém.

První seriózní výzkumy zaměřené na VAT, zejména studie T. Wigrama (1996), pomohly prostřednictvím klinických studií prokázat pozitivní účinek aplikace nízkofrekvenčního zvuku u různých patologických stavů. Podle T. Wigrama (1996) poruchy spadají tyto poruchy do pěti hlavních oblastí:

 • bolestivé stavy (migrény, fibromyalgie, revmatismus, menstruace, koliky…),
 • svalové potíže (centrální obrny, roztroušená mozkomíšní skleróza, Rettův syndrom…),
 • plícní potíže (astma, cystická fibróza, plicní emfyzém, metachromatická leukodystrofie…),
 • obecné somatické problémy (vysoký krevní tlak, zhoršená cirkulace krve, pooperativní rekonvalescence, potíže způsobené stresem…),
 • psychosomatické poruchy (nespavost, úzkostné a depresivní poruchy, sebepoškozující chování, autismus…).

V odborné literatuře se nachází tři možná vysvětlení pozitivních účinků vibroakustiky:

 • Vibroakustická hudební sezení vyvolávají relaxaci, snížení bolesti a symptomů a také snížení napětí, únavy, bolesti hlavy, nevolnosti a deprese.
 • Stimulace Paciniho tělíska na frekvencích mezi 60 Hz a 600 Hz vytváří neuronální inhibici (zpomalení) bolesti.
 • Vibrace mohou napomáhat buněčným čisticím mechanismům s možnými pozitivními účinky na zdraví a nemoc (Boyed-Brewer, 2004).


Více informací o vibroakustice, odborné literatuře a výzkumu, kterému se věnuji zde:

https://uss.upol.cz/cs/o-ustavu/clenove-ustavu/doktorandi/mgr-zdenek-vilimek/


Rehabilitační vibrační lůžko VIBROBED® 

Jedná se o moderní technologickou inovaci vibroakustické jednotky, která je specifickým typem rehabilitačního vibračního lůžka. Tato technologie byla finalizována po tříletém vývoji v roce 2018. Autory jsou Zdeněk Vilímek a Petr Švarc. VIBROBED® se skládá z dřevěné konstrukce, nízkofrekvenčních vlnových budičů (speciálních vibračních reproduktorů), řídícího modulu (nízkofrekvenčního a hudebního zesilovače) a sluchátek. Prostřednictvím nastavení druhu a intenzity vibrací jsou zvukové a hudební podněty přenášeny do dřevěné podložky a čtyř tělesných zón a prostřednictvím sluchátek také do uší stimulované osoby. Tím působí na fyzický a psychický stav člověka. Externí řídící modul, který tyto vibrace přenáší, je vybaven autorskou zvukovou a hudební baterií, která je syntézou nízkofrekvenčních vln (sekvenčně dávkovaných a specificky přenášených 20-100 Hz) a rozmanitých zvukových a hudebních podnětů. Tato baterie pracuje se čtyřmi 5ti minutovými kompozicemi, které cíleně ovlivňují biorytmickou pulsaci – od klidového, přes excitovaný, po hluboce relaxovaný stav. Celková délka intervence trvá cca 20 minut. Součástí zesilovače je generátor zvukových vln s širokou škálou možností amplitudové a frekvenční modulace, který je klíčový pro základní výzkum v oblasti působení nízkofrekvenčního zvuku na lidský organismus.

Více na www.vibrobed.eu

Díky dotaci města Uherské Hradiště jsme mohli zakoupit vlastní relaxační vibroakustické lůžko VIBROBED.

Děkujeme za podporu

Jak Vibrobed funguje?
K této aktivitě nejsou vypsány žádné termíny
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz