V září minulého roku jsme začali s ranními lekcemi jógy, nazvané poeticky "Pro skřivany". Za tuto krátkou dobu už zájemci ocenili nový a dosud pro ně neobvyklý start do nového dne.

​​​​​​​Pro vás všechny, kteří si chcete vyzkoušet něco nového, co vám přinese mnoho dobrého:

Ranní cvičení jógy zahájíme obrácením své pozornosti a pocitů k sobě, odsuneme všechny povinnosti od sebe a vnímáme tak pouze uklidňující vyrovnanost, přítomný okamžik. Po počátečním naladění vás další cvičení jemně a pozvolna rozhýbá a rozehřeje - postupně protahujeme svaly, klouby, šlachy, rozproudíme krevní a lymfatický oběh, podpoříme nervovou soustavu. Jógovými prvky povzbudíme svoje tělo tak, že získá fyzická pružnost a sílu, schopnost uvolnění a klidu, koordinaci těla,dechu a mysli. Sestavami pak podpoříme zdraví orgánů v našem těle a dodáme energii mozku. Součástí cvičení je krátká závěrečná relaxace.

Do nového dne pak vykročíme pružně a radostně, podpořeni hlubokým dechem, který je tak důležitý pro udržení klidu a rovnováhy, dopravu kyslíku do krevního oběhu, plni energie a psychického klidu - to všechno vás naplní optimismem, vírou v to lepší a nejlepší a těšením se na nový den, který je před námi...

Většinou je problém v brzkém vstávání... Věřte, že když se zpočátku přemůžete a ustanovíte si třeba jen desetiminutový rituál s protažením, dýcháním, postupně přidáte sestavičku, nebude za chvíli problém tento čas prodloužit. Protože se Vám to začne líbit a nebudete litovat času, který jste sobě věnovali. A jistě to na vás časem pozná i okolí, budete přenášet to dobré na ně a začne se vám i lépe dařit.

Přeji vám hodně vytrvalosti, pravidelnosti ve cvičení - a s úsměvem na tváři i v duši pak vykročte do nového dne! (I ostatní se na vás pak budou těšit!)

I já se na vás těším  každé úterý od 6.30 do 7.30 hodin.

Vaše Maruška Jordánová:)

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz