Procvičte si italštinu a němčinu

před 2 roky, 19.3.2018 S Yarou a Katrin, našimi novými dobrovolnicemi

KATRIN BARREAU

Je jí devatenáct a chce objevovat svět. Mechatronička Katrin Barreau přijela z Německa, které na rok opustila, aby svůj technický svět vyměnila za práci s dětmi a hodiny německých konverzací. Právě ty nyní povede v centru Akropolis

Motivaci k cestování i blízký vztah k dětem našla ve své rodině, maminka i sestra pracovaly jako au pair a tato zkušenost je v dalším životě pozitivně ovlivnila. Katrin jde stejnou cestou. Už od malička "dobrovolničila" v mládežnické organizaci YMCA.

Nyní k tomu chce okusit jiný styl života, poznat jinou kulturu, zjistit, co je na Moravě stejné a co je jiné. Proto přijela jako dobrovolnice do Uherského Hradiště. S prvními dojmy zatím vyčkává, protože po 14 dnech je na ně, podle ní, brzy. Je otevřená a zatím nemá očekávání.

Pokud se s ní chcete potkat a procvičit si němčinu, můžete se přihlásit na německé konverzace. Konají se každé pondělí a čtvrtek.

Přihláška: zde


YARA SECK

Sympatické Španělce z Valencie je 25 let a vystudovala “Food scince technology” dá se tedy říct, že je odbornice na složení pokrmů a potravin. V tomto oboru ale nyní pracovat nechce. Je velkou milovnicí italské kuchyně a italské kultury obecně, protože Italové kladou velký důraz na kvalitní jídlo a zdravý způsob stravování. Yara v Itálii strávila celý rok na studiích.

Objevování jiných zemí se jí zalíbilo, proto je Česká republika pro ni další výzvou.

Pochází z multikulturní rodiny maminka je Španělka, otec pochází ze Senegalu. Je si jistá tím, že rozmanitost, diverzita velmi obohacuje každodenní život. Prvním zážitkem hned po příjezdu do Uherského Hradiště pro ni byl  teplotní šok, když se ze španělských +13 °C přemístila do českých -13°C. Ale nyní už se adaptovala a těší se, jak pozná první zájemce o Italskou konverzaci, kterou od pondělí 19.března v Akropolis povede.

Pokud máte chuť si popovídat a procvičit italštinu, máte možnost. Každé pondělí a středu.

Přihláška: zdeCopyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz