Pestrá nabídka profesí a přeškolení

před 5 roky, 14.2.2018 Je vám více jak padesát let? Hladáte práci? Přihlaste se!

PRACOVNÍ RESTART PO PADESÁTCE? VYBÍREJTE Z NABÍDKY PROFESÍ A KURZŮ.


V profesní sféře můžete rozkvést i po padesátce. Náš život se prodlužuje a s ním i pracovní kariéra. Jsme různí, máme různé přístupy k životu a to je dnes výhoda. Existuje více příležitostí, díky kterým můžete nechat vyniknout vašim schopnostem a zkušenostem.

Situace na trhu práce se proměňuje a nabízí pestrou škálu uplatnění pro všechny generace. Navíc, nezaměstnanost je rekordně nízká. Nabídka práce láká k novým příležitostem a to jde ruku v ruce s nabídkou vzdělávacích kurzů.

Dejme si nyní do souvislostí, jaké pozice můžete dnes najít a jaké jsou na trhu možnosti k přeškolení.

Jedná se o tradiční povolání, ale také o novinky. Pokud hledáte práci nebo uvažujete o změně, nahlédněte na tento souhrn.


1. PRONIKNĚTE DO SVĚTA NA INTERNETU

Naučte se pracovat s grafikou, fotit nebo se prezentovat na sociálních sítích, které dnes už používají všechny generace. Pozice přímo spojené s využitím internetu, zejména obchodování na internetu jsou flexibilnější a některé lze vykonávat i z domova.


2 GASTRONOMIE – KÁVA A KOKTEJLY

Raketovou řadou přibývá labužníků, tedy těch, kteří si zakládají na požitcích z jídla a to je výzva pro spoustu restaurací a hotelů. Asi z nikoho se nestane špičkový kuchař ze dne na den, ale proč se nenaučit vařit výbornou kávu nebo míchat skvělé koktejly. Pokud vás gastronomie láká, přeškolte se v oboru barista nebo barman.


3. SLUŽBY HÝBOU SVĚTEM

Čím více peněz lidé mají, tím více služeb využívají mimo domov a tím jsou také náročnější na jejich kvalitu. Nabídka i rozmanitost služeb roste a nabízí potenciál k pracovním příležitostem. Pro doplnění kvalifikace můžete absolvovat kurzy jako je pedikérka, masér(ka), aranžérka nebo aromaterapeut(ka).


4. ADMINISTRATIVA a PC

Nové technologie a pokrok se nevyhýbají ani administrativě. V kurzech, které umí zdarma zprostředkovat centrum Akropolis se můžete zdokonalit v dovednostech v oborech jako je mzdová účetní, personalistka nebo si lépe osvojit práci s počítačem. A pokud jste technicky zaměření, můžete se naučit číst nebo kreslit technickou dokumentaci.


5. TECHNICKÉ PROFESE PRO MUŽE I PRO ŽENY

O technické profese je neustálý zájem, proto se kdykoliv můžete přeškolit například na obsluhu CNC strojů, vysokozdvižných vozíků, obrábění nebo absolvovat kurz na strážného.


6. ZDRAVOTNICTVÍ A SOCIÁLNÍ SLUŽBY

Jsou spojeny s dvěma důležitými aspekty, přibývá lidí, kteří žijí osamoceně a dožívají se vyššího věku. Pokud máte sociální cítění a rádi děláte společnost těm, kteří to potřebují, vyzkoušejte přeškolení v této oblasti.


7. ZELEŇ, BIOZEMĚDĚLSTVÍ, FARMAŘENÍ

S poptávkou po kvalitním jídle roste také roste poptávka po profesích se zaměřením na biozemědělství, farmaření, ale také údržbu veřejného prostranství.


Pokud vás cokoliv z našeho výčtu zaujme, neváhejte a přijďte se poradit do centra Akropolis. V rámci projektu Horizont poskytujeme bezplatné poradenství, organizujeme akreditované přeškolení a zajistíme pracovní místa až na osm měsíců. To vše zdarma. Čeká vás příjemné prostředí, nové kontakty a hlavně individuální přístup koučů a kariérních poradců. Podmínkou je mít více jak padesát let a nejméně pět měsíců hledat práci. Projekt je také určen osobám se zdravotním znevýhodněním. Na změnu není nikdy pozdě! Přijďte k nám do Akropolis.


Kontakt na manžerku projektu Mgr. Andreu Klofáčovou: andrea.klofacova@akropolis-uh.cz, tel.: 731 143 576


Zuzana Vandame

/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz