Olga Šípková má v sobě pokoru, dravost i eleganci zralého věku

před 3 roky, 18.10.2017 Dodává k sobotní Tělo mysl tour organizátorka Bohdana Poláchová.

Vedoucí pohybových aktivit centra Akropolis Bohdana Poláchová se neumí nudit, navíc svoje pohybové zážitky ráda sdílí s ostatními. Také proto pozvala v tomto roce už podruhé mistryni světa v aerobiku Olgu Šípkovou s jejím kolegou Davidem Hufem, aby předvedli, jak na správné cvičení, aby nám vykouzlilo spokojený výraz na tváři.


V sobotu 14.10. odcházely účastnice z tělocvičny Gymnázia s pocitem euforie a celkového nabití.

Hlavní hvězdou byla Olga Šípková, žena, která cvičí celý život, a která na vlastní kůži okusila, jaké to je, si psychicky sáhnout na úplné dno. Intenzivní životní tempo i náročné zkušenosti se odrazily i na jejím cvičení. Z paní Olgy vyzařuje neuvěřitelný klid a vyrovnanost. Díky zkušenostem se se svým kolegou Davidem Hufem dostala ke stylu Deep work. Toto cvičení plné energie kombinuje  prvky pěti elementů (dřevo, oheň, zemi, kov a vodu) - od lehkého rozehřívání se při józe, přes posilování, cardio až po úplné uvolnění.

“Je to variabilní cvičení, kdy si člověk může různě vymýšlet, není pro to žádná šablona. Navíc se cvičí bosky a já upřednostňuji sundávat si boty co nejvíce”, dodává k tomu Olga Šípková. Tvrdí, že vedle sebe může klidně cvičit babička i atlet a oba to bude bavit.

Dopoledne pokračovalo uvolňující jógou a na konec následovala kratičká přednáška a sebereflexe. Zamýšleli jsme se nad tím, kde svoji energii získáváme a kde naopak ztrácíme.

K tělo mysl tour dvojici dovedla 25letá zkušenost s lidmi, kdy si oba stále více uvědomovali, že práce na sobě není jen o těle, ale také o duši, a právě touto přednáškou svůj program zakončili.


Jak celou akci zhodnotila organizátorka Bohdana Poláchová?


Bodi, čím tě Olga s Davidem inspirovali, že jsi je pozvala do Uherského Hradiště?

Popravdě, několikrát jsem se přistihla, že jsem na tom podobně, samozřejmě ve svém tempu a při svých možnostech. Nebyla jsme nikdy mistryně, ani žádná celebrita, ale stejně jako paní Olze mně nebylo jedno, jak žiji. Myslím, že pro Olgu Šípkovou nikdy nebylo úplně lehké skloubit rodinu a  fungující domácnost se zaměstnáním a popularitou. Zvlášť když si myslíte, že to všechno jde, nechcete od nikoho pomoc a den má jen 24 hodin. Není tedy čas na spánek, své blízké a hlavně na to se zastavit sama se sebou. Olinka je stejně stará, vypadá skvěle a v minulosti jsem jezdila na její víkendové cvičení. Celkově je mi velmi příjemná, osobně i stylem cvičení.


Která ze tří částí tě nejvíc oslovila?

Mám ráda temperament, proto ta první hodina - Deep work, u jógy jsem se zase krásně zklidnila a protáhla.


Co si odnášíš, pocit, zážitek...celkový dojem...?

Dobrý pocit, že opravdu přišly i ženy, které nejsou klientkami Akropolis, že je Olinka s Davidem přiměli si vyzkoušet nabízený pohybový program, který byl spojený právě s myslí. Spoustu věcí je o hlavě a v hlavě. Chceme žít v těle, ve kterém jsme spokojení a nechceme se nechat ovlivňovat okolím a světem, který často hlásá spoustu negativních věcí. A jak říkáš někdy i ty…. umět si uvědomit, že stárnout se musí s grácií…neschovávat se za věk, který je napsaný v obč.průkazu. Myslím, že není nutné se řídit tím, co o věku hlásá odborná literatura, protože i po padesátce, šedesátce nebo sedmdesátce můžeme být zdraví, spokojení a fit. Myslím, že to, jak se cítíme si nastavujeme především my sami. A o tom to celé bylo.


Fotogalerii najdete zde.


Díky za rozhovor.

Zuzana Vandame


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz