O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Özler Ekin

Özler Ekin

Hi everyone! My name is Ekin. I am a 25 years old psychologist. I am from Ankara, Turkey. During my udergraduate education, I always worked with children. I wanted to continue working with them in my master’s and doctorate also. However, graduating during a pandemic was a really hard thing for me. So, I decided to take a gap year or two. Without giving up on working with children, I took a little pause in my education life. All my life I lived in the big cities but as long as I can remember I want to live in a small city. I love learning a new language and learning about a new culture, getting familiar with it day by day. That’s why this volunteering is a unique experience for me.

Ahoj všichni! Jmenuji se Ekin. Jsem 25letá psycholožka. Pocházím z turecké Ankary. Během svého vysokoškolského studia jsem vždy pracovala s dětmi. Chtěla jsem s nimi pracovat i nadále během mého magisterského a doktorského studia, ale během pandemie to bylo opravdu těžké. Rozhodla jsem se tedy, že si dám rok nebo dva pauzu ve svém vzdělávacím životě. Abych se nemusela vzdávat práce s dětmi, našla jsem si tuhle práci, která to umožňuje. Jsem zde a starám se o děti v jesličkách . I když celý svůj život bydlím ve velkých městech, tak mým snem je žít v meším. Ráda se učím novým jazykům a učím se jiným kulturám a proto jsem si vybrala tenhle projekt, neboť dobrovolnictví jedinečným zážitkem. Každý den se naučím něco nového v této oblasti.

Merhabalar herkese! Ben Ekin. 25 yaşında bir psikoloğum. Ankara, Türkiye’den geliyorum. Lisans eğitimim boyunca hep çocuklarla çalıştım, yüksek lisans ve doktorada da çocuklarla çalışmak istiyordum fakat pandemi zamanlarında mezun olmanın da getirdiği psikolojik bunalımla yüksek lisans eğitimimi almadan önce şöyle derin bir nefes almak istedim. Çocuklarla çalışmayı bırakmadan eğitim hayatıma küçük bir parantez açtım. Hayatım boyunca büyük şehirlerde yaşamama rağmen kendimi bildim bileli küçük yerlerde yaşamayı istiyordum. Aynı zamanda yeni bir dil öğrenmeyi ve yeni bir kültürü tanımayı, ona aşina olup alışmayı seviyorum. O yüzden bu gönüllülük benim için eşsiz bir deneyim.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

Momentálně nejsou žádné dostupné aktivity s tímto lektorem.

 

Soubor PDF: není dostupný

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz