O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště


V Akropolis se od roku 2009 řídíme heslem VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME – BAVÍME

Začínali jsme původně jako malé občanské sdružení, které nabízelo společný prostor pro setkávání rodin s malými dětmi. Vytvářeli jsme širokou nabídku různých pohybových a kreativních aktivit pro rodiny s dětmi. V současné době si uvědomujeme svou roli ve společnosti hlavně v preventivní oblasti. Podporujeme rodinu, jako široký celek. Nároky na čas, zabezpečení, finance, výchovu dětí, ale i péči o své staré rodiče jsou enormní. Manželství a partnerství se dnes rozpadají a rodiče by neměli zapomínat, že pro své děti zůstávají oporou bez ohledu na to, jak bolestivý byl rozpad jejich vztahu.

Naše aktivity typu Veselé hraní, miniškolky Rolničky, semináře s odborníky, svépomocné skupiny ale i pohybové, relaxační aktivity pomáhají našim klientům si plně uvědomit a prožít svou rodičovskou roli.

V případě krizových situacích máme síť bezplatných nebo finančně zvýhodněných poraden s odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, terapeutů a podobně.

Uvědomili jsme si, že děti jsou často pod tlakem, musí stále podávat výkon, soutěžit. Proto chceme, aby naše děti objevily zpět radost z pohybu, tvoření, aby utvářely přátelství, odnášely si vzpomínky na společný čas. Zvnitřnily si pojmy jako je respekt, dohoda, to umím, to se mi nelíbí. Věříme, že děti, které jsou vedeny k radosti, k důvěře v sebe sama a k ostatním se snáze stanou dospělými, kteří jednou budou žít spokojený život.

A jaké jsou naše vize? Chceme být místem pro setkávání. Budovat a podporovat komunitu. Propojovat generace. Rozvíjet, motivovat, být oporou pro rodiny i jednotlivce.  Uvědomit si, jak úžasné místo je naše planeta Země a vážit si zdrojů, které nám dává.


Basovník Tomáš

Basovník Tomáš

Rok narození: 1991

Vzdělání: Vysoké učení technické v Brně (VUT), Fakulta informačních technologií (FIT), Bakalářský titul

Mou misí zde v Akropolis je stát u zrodu nové generace technicky zaměřených dětí, které nevyužívají technologie jen ke konzumaci obsahu, ale především k jeho tvorbě. Mé kurzy jsou zaměřeny na programování a informatiku. To vše zabalené do her zábavných pro děti.

Technologie mě provází od 4 let, kdy rodiče pořídli první počítač a ten v té době měl málo kdo :-). Samotnému programování se věnuji přes 11 let. Dlouhou dobu jsem tvořil převážně webové stránky. Jako bakalářskou práci na vysoké škole jsem chtěl zkusit něco nového a vybral jsem si tvorbu videohry pro mobilní telefony a počítače. Tuto práci jsem úspěšně obhájil s kladným hodnocením, které mě utvrdilo v tom, abych se hrám dále věnoval. Tento rok jsme s kamarádem vydali menší hudebně laděnou hru "Annotation of Love", kterou aktivně zkusilo přes 5 tisíc lidí. Na nové již větší hře aktuálně pracuji.

Právě využití moderních technologií a zkušenosti získané programováním a návrhem her dělají mé kurzy odlišné a zajímavé.


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis

/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz