O nás

Centrum Akropolis Uherské Hradiště

Smysluplná náplň vašeho času vás posunuje blíž ke spokojenosti. Centrum Akropolis nabízí vzdělávací, volnočasové a dobrovolnické aktivity. Propojuje generace a podporuje setkávání.

Našim cílem je již 10 let podpora fungující rodiny na Uherskohradišťsku v duchu našeho hesla

VZDĚLÁVÁME - SPORTUJEME - BAVÍME

Soustředíme se na posilování rodiny a rozvoj rodičovských kompetencí. Začínáme u nejmenších dětí, kde díky službám miniškolky Rolnička, určené dětem od 1,5 roku do 3 let, podporujeme snazší slaďování pracovního a rodinného života rodičů. Dále nabízíme pestré volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti, mládež, dospělé a seniory. 

Jsme také dobrovolnickým centrem a každý rok k nám přijíždějí nezištně pracovat mladí z celé Evropské Unie.

V poslední době se soustředíme na práci s dětmi se specifickými potřebami (ADHD, poruchy učení, poruchy autistického spektra). Rozvíjíme smyslové vnímání a usnadňujeme začlenění dětí do kolektivu díky multisenzorickým místnostem Snoezelen.


Spurný Karel

Spurný Karel

Tanec mne vždy přitahoval a na každé párty nebo diskotéce jsem zkoušel vlastní kreace, ale ze studu jsem se nikdy neodvážil se pořádně odvázat. V šestadvaceti mě oslovila kamarádka, jestli bych s ní nechtěl tančit soutěžně latinsko-americké tance. Po pár měsících jsme začali objíždět jako „hobbýci“ i soutěže, kde se nám vesměs nedařilo porážet ty o půl generace mladší a šikovnější páry. Zhruba po dvou letech kurzů, workshopů, soustředění, soutěží a vystupování po plesech a diskotékách mi partnerka utekla na vysokou školu.

Následovala šňůra více či méně neúspěšných pokusu si sehnat partnerku. Nakonec jsem na latinu zanevřel pro její nutnost mít stálého partnera a poprvé jsem se vrhl na Salsu s tehdejší taneční partnerkou pod vedením zkušeného lektora René Šafránka. Poté jsem se tanečně přesunul z Hodonína do Brna, kde se začaly na Salsu nabalovat další tance a hlavně jsem poznal Zouk a tomu jsem doslova propadl. Začal jsem navštěvovat kurzy salsy, bachaty a zouku v tanečním studiu Stolarna.

V roce 2010 jsem začal sám vyučovat  Salsu v Kyjově. Kde v současné době učíme již Salsu, Casino Ruedu, Zouk a Bachatu.

Mou hlavní misí je ale Salsa team Kyjov, kde intenzivně trénujeme, pracujeme na vystoupeních a šíříme povědomí o nových párty tancích a to v soucasne dobe hlavne v Uherskem Hradisti kde se nam podarilo za ty roky vybudovat uzasnou komunity skvelych tanecniku s pomoci centra Akropolis!


Aktivity lektora v rámci centra Akropolis