Jóga s Eliškou Gallovou


Lekce jógy budou zaměřeny na vnímání svého těla, budeme pracovat s dechem, ve smyslu klidného, jemného plynutí a uvědomění si, že jsme dýchající bytosti. Pohyb bude jemný pozvolný, budeme se učit uvědomit si ho a s vědomím ho budeme provádět.

Vycházím z tradičního pojetí jógy, hathajógy, která pracuje převážně s prvními čtyřmi stupni z osmistupňové stezky jógy (Radžajógy).

Lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky, starší, mladší ženy, ženy po porodu, muže, pro Vás, kteří si chcete odpočinout, načerpat sílu, protáhnout i posílit své tělo, zastavit se, zklidnit mysl a uvolnit tělo...

I když nepraktikuji jógu v jejím ortodoxním pojetí, nelíbí se mi ani její prudce komerční provedení. Dávám přednost staletími prověřeným technikám, které jsou v některých svých pasážích upraveny pro použití v moderním světě. Nejvíce kladu důraz na správnost provedení pozic a pohybu v nich. Každý jsme jiný, a není tedy možné srovnávat se navzájem, ba ani s předlohami v knihách či na internetu. Všichni máme své vlastní možnosti a ty je třeba respektovat. Musíme také zohledňovat své zaměstnání a umět pracovat se svým tělem tak, abychom si uměli si pomoci od mírných bolestí, které vznikají přetížením opěrného a pohybového systému.


Stále se vzdělávám nejen na poli jógy, ale obecně v oblastech zdravého pohybu a terapie bolesti. Účastním se seminářů a školení, v nichž se učím lépe porozumět tělu dle nejnovějších poznatků, které využívají moderní zobrazovací technologie. Zajímá mě správné držení těla, jehož zdravý základ si utváříme již v dětství. Ve svých lekcích tedy využívám poznatky vývojové kineziologie. Zabývám se také fasciální tkání, která propojuje naše tělo jako síť, a terapeutickými technikami, jenž lze využít k úlevě od bolesti. Ráda vám své poznatky předám a společně budeme pracovat na zlepšení vaší kondice. Během mých lekcí se snažím o co nejpodrobnější vysvětlení podstaty cvičení, abyste jej co nejlépe pochopili. Často využívám cvičební pomůcky jako jsou bloky, overbally, gymnastické míče, popruhy a masážní míčky.

Mám ráda, když mé lekce nejsou uspěchané. Během 90 minut si dobře zacvičíme a na závěr si užijeme odpočinek při relaxaci, která k józe tak nezbytně patří.


Těším se na každého, jemuž budu moci být průvodcem v hodinách jógy.

Co s sebou?

podložka na cvičení (jógamatka)

pohodlné oblečení

teplé ponožky

deka na příjemnou závěrečnou relaxaci

ručník (k vypodložení hlavy či kolen)

Tento termín je již obsazen a nelze se na něj přihlásit.
/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz