Jóga s Marií Jordánovou - Kurzy pro začátečníky (i mírně pokročilé)

Přijďte objevit tajemství jógy, zacvičit si, naladit tělo i mysl...


V letošním kurzu pro začátečníky a mírně pokročilé se zaměřuji především na začátečníky, ale i pokročilé – jednak opakování matka moudrosti, každopádně si zacvičí, naučí se i novým technikám, sestavám apod. a také něčemu navíc, co se v běžných lekcích jógy neprobírá.

Lekce budou jiné jednak v délce času (dvouhodinové, tj. 120 minut) v dobrém čase, kdy už aktivity dne jsou za námi a můžeme věnovat čas sami sobě a pak si ještě užít večera, ať už zažitím cvičení, meditací, přípravou na kvalitní spánek … a nebo časem stráveným běžně, s rodinou, kulturním zážitkem, s přáteli atd. Ať už tak, nebo onak, poznáte příjemné  účinky fyzického i mentálního cvičení na kvalitě svého života.

Ve svých lekcích Vám chci přiblížit osm stupňů královské cesty – rádžajógy.  Také různé užitečné jógové techniky, základní duchovní hodnoty, něco z historie jógy, směry – jednoduše to, co Vás jistě bude zajímat. To vše v poslední půlhodině lekce. Hlavní náplní pak bude cvičení – 3. stupeň ásana a přípravné cvičení a následující 4. stupeň pránajáma dýchání (plný jógový dech jako základ a další techniky).  Také praxe vybrané z dalších stupňů. Lekce půjdou postupně za sebou, prokládané lekcí opakovací. Krůček po krůčku. Náplň prvních devadesáti minut je naladění, dýchání a přípravné cviky, sestavy, výuka ásany, technik a PJD (plného jogínského dechu), výuka a praxe – relaxace (technika na uvolnění těla a mysli).

Rádžajóga je klasická osmistupňová jóga, kterou písemně jako první zachytil mudrc Pataňdžálí v uceleném systému pouček o józe a shrnul v útlém díle „Jógasútra“.

Rádžajóga se mi líbí a držím se jí proto, že obsahuje celý komplex a postupuje od nejjednoduššího  k nejvyššímu – a to v každém stupni. Rádžajóga má jasný morální základ – jamu a nijamu, působí na tělesnou stránku člověka – tělesná cvičení a ásany, pránajáma - zklidňuje, ozdravuje a ovlivňuje tělesnou i duchovní stránku, pratjáhára – vede k ovládání smyslů, koncentrace a meditace – ovládání mysli a vyústění je samádhí.

Jak vidíte, z těchto lekcí si vezmou své jak začátečníci, tak i ti, kteří se jógou už zabývali.

Budu se těšit na Vás všechny, které tato nabídka oslovila..


Viz. rekondiční cvičení pro seniory


Vaše,

Marie Jordánová, učitelka jógy 

Pro potvrzení o platbě pište na: vaclav.fuhrmann@akropolis-uh.cz

Vypsané termíny

Jóga s Marií Jordánovou - Kurzy pro začátečníky a pokročilé
termín:
05.01.2024 - 28.06.2024
cena pro SČ:
5750,- (25 lekcí) - lekce 2 h
cena běžná:
6250,- (25 lekcí) - lekce 2 h
frekvence:
1x týdně -pátek-17:30-19:30 Velký sál
číslo účtu vaší platby:
2501077152/2010
  • možnost uhradit kurzovné ve 3 splátkách -1.) do 19.1. - 1950,- 2.) do 22.3. 1900,- 3.) do 3.5. 1900,- kurz neprobíhá během stáních svátků a Velikonoc v případě dotazů pište na: vaclav.fuhrmann@akropolis-uh.cz