Jdeme do finiše, Horizont otevírá nový smysl po padesátce

před 4 roky, 11.6.2018 Postřehy a zkušenosti z projektu

Projekt Horizont se přehoupl do druhé poloviny, jeho aktivitami prošlo už 35 účastníků.

Pro mnohé to zpočátku nebylo úplně snadné přihlásit se,  přenést se přes počáteční obavy, váhání, rozpaky.

Většina účastníků po překonání prvotní nejistoty ale doslova rozkvetla. Je to stejné, jako když najdete pevný bod a můžete se od něj znovu odrazit,” shrnuje ze zkušenosti koordinátorka projektu Jitka Němcová.

Hlavní přidanou hodnotou Horizontu je znovu nalezení pozitivního přístupu k pracovní budoucnosti. Účastníci zde přicházejí na to, jak překonat strach a odměnou je jim příjemný pocit, že v každém věku je možné něco dokázat. “V kurzech, které na začátku projektu zájemci absolvují, získají především jasně definovaný cíl, který s různou lehkostí naplňují. Mnohé překvapí, co všechno ještě mohou zvládnout,” upřesňuje Jitka Němcová.

Obecně, čím jsme starší, tím náročnější je dotáhnout věci do zdárného konce, na vině je menší tlak, i horší sebe disciplína.

S tím vším dokáží poradit lektoři i kariéroví poradci projektu. Absolvování rekvalifikačních kurzů také plní svoji roli. Každá zkouška a každý certifikát je důkazem schopností a vůle posunout se dál.


A jak projekt Horizont hodnotí samotní účastníci?

Bylo to jednoznačně k užitku, člověk se vzdělal, zjistil, na co má nárok. Osobně oceňuji zlepšení orientace v oblasti personalistiky a pracovního práva. Konkrétně třeba jaké pracovní smlouvy se mnou může zaměstnavatel uzavřít a na co mám ze zákona nárok, to jsem před tím nevěděla,“ shrnuje svoje zkušenosti jedna z účastnic.

Absolvování kurzů vám také zvýší sebevědomí a pracovní pohovor pak zvládnete s větší jistotou ve vlastní schopnosti. Líbilo se mi i to, že všechno probíhá v komorní atmosféře, v malém kolektivu. Potkáte tak nové známé,“ doplňuje paní Jana.


Paní Pavlíně projekt zase pomohl, když už na tom byla psychicky velmi špatně a úplně se uzavřela před okolním světem. Díky pozitivnímu přístupu, se kterým se v centru Akropolis setkala se ale dokázala znovu motivovat a vrátit do plnohodnotného života. V současné době opět pracuje v zaměstnání, ze kterého před pár lety odešla.


Příkladů je celá řada, obecně lze říci, že úsilí, které účastníci do projektu vloží se jim vrací jak v nových pracovních příležitostech, tak v nových užitečných zkušenostech.


Pokud chcete projekt Horizont vyzkoušet,  je stále možnost se přihlásit. Kontakt na Andreu Klofáčovou, manažerku projektu:

tel.: 731 143 576

e-mail: andrea.klofacova@akropolis-uh.cz


ZV/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz