Děti z Akropolis okouzlily publikum

před 5 roky, 13.3.2018 Dojmy z Jarní akademie

TANEČNÍ A POHYBOVÉ NADŠENÍ DĚTÍ Z CENTRA AKROPOLIS OKOUZLILO PUBLIKUMOpojný pocit při vystoupení před čtyřmi sty diváky zažilo více jak 250 dětí, které navštěvují volnočasové aktivity centra Akropolis. „Není to úplně snadné, když vyjdete na pódium, podíváte se do početného publika a musíte předvést to nejlepší, co ve vás je. A přesně to je cílem akademií, které jednou až dvakrát ročně v Akropolis pořádáme, obohatit děti o tuto zkušenost a zároveň ukázat rodičům, co se během roku naučily,“ vysvětluje vedoucí pohybových aktivit Bohdana Poláchová.


V neděli 11.3. se diváci mohli potěšit jarním světem, ve kterém nechyběl různorodý hmyz, broučci, nápadité taneční kostýmy, mrňata z miniškolky Rolnička, Street dance, příběhy z muzikálů, precizní vystoupení cvičenek aerobiku a jejich sympatických a pohybově nadaných matek. Energie z tanečních a pohybových vstupů doslova sálala a v publiku to vřelo.


Jsem velká podporovatelka organizací jako je centrum Akropolis. Jejich význam spočívá také v tom, že posilují společenské vazby napříč generacemi. A to potřebujeme zejména dnes, kdy rodiny už nežijí mezigeneračně pohromadě,“ svěřila se s prvními dojmy radní Zlínského kraje pro sociální oblast Michaela Blahová.

Nerozumím, kde se vzalo přesvědčení, že dnešní děti nesportují. Myslím, že toto jejich nadšení vznikne, když se sejdou lektoři, kteří to dělají ze srdce, správně motivované děti a to vše se potká s podporou rodičů. Výsledek pak stojí za to,“ doplnila radní Zlínského kraje.


Každé takové vystoupení je pro děti radost a zkušenost do budoucna. „Je to zážitek, něco, co se vryje do paměti a zůstane v ní. Děláme to také proto, že na vystoupeních vynikne, jak je každé dítě jiné a osobité a zároveň jak dokáže pracovat v týmu,“ doplnila hlavní organizátorka akce Bohdana Poláchová.

Celkem 31 vstupů proběhlo v režii 16 lektorů.


Fotky od Roberta Krystka najdete zde.


Zuzana Vandame


/

Mediální partner: SMART EMAILING 


Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz