Nedobrovolné pozastavení spousty každodenních volnočasových aktivit v celé republice se projevilo i na provozu centra Akropolis v Uherském Hradišti. Chodbou se neprohání děti, ve sportovním sále je ticho, není slyšet smích dětí z miniškolky, nezní meditační hudba z mutisenzorických místností Snoezelen, stěny nezdobí nové výtvory našich nejmladších dětí z Veselého hraní. Centrum sice utichlo, ale neusnulo…

Inspirujeme, motivujeme,pomáháme. Nejen naši pravidelní návštěvníci tréninků najdou na Facebooku tipy na cvičení doma, rodiče dětí se dozví pár rad jak se vypořádat s domácím učením, najdou tady pár tipů a nápadů na kreativní tvoření a jak inspiraci jak si využít volný čas.

A s nevyplněným pracovním časem jsme se rozhodli vypořádat po svém i v centru. Přidali jsme ruku k dílu, oprášili mašiny a zasedli ke strojům. K těm šicím. Ve spolupráci s HelpUH (http://www.helpuh.cz/) a skupinou Dobrovolně proti koronaviru UH jsme se zapojili do šití roušek pro potřebné a přispěli tak svou malou měrou k něčemu neuvěřitelnému – společně jsme vyrobili a rozdali více jak 20.000 roušek!

Zapojili se všichni, kteří nechtěli jen sedět na zadku. Někdo šil, jiný stříhal, žehlil, měřil atd. Co kdo zvládl a na co si troufl. Pomáhali i naši zahraniční dobrovolníci Isabel, Celia, Daria a Felipe. Jejich pomoc byla nezištná. Přestože jsou daleko od rodiny, přátel, svých nejbližších. Nejen tato spolupráce potvrdila obrovskou míru solidarity a naplnila pravý smysl slova „dobrovolnictví“.
V centrum Akropolis jsme také „obšili“ sebe, své rodiny a spoluobčany v obcích, ve kterých žijeme. Roušky jsou i nadále volně k dispozici v centru, kde si je může kdokoliv po telefonické domluvě nebo e-mailem vyzvednout.


Akropolis nespí. Všichni ale doufáme, že u nás bude brzy zase plno. Plno smíchu, hudby, setkání, workshopů. Těšíme se na to všechno.Těšíme se na VÁS!

 

Soubor PDF: není dostupný

Copyright © 2014, Centrum Akropolis, Uherské Hradiště | GDPR | Interní sekce | web: icard.cz